Így vehette meg harmadáron VII. kerületi 42 négyzetméteres Dob utcai bérleményét Danada-Rimán Edina, akit jogi diploma nélkül tett meg a VIII. kerület jegyzőjének Kocsis Máté még polgármesterként. (Ma Sára Botond kormányhivatali vezető kabinetfőnöke.) Kovács Barbara a VII. kerületi önkormányzatnál kezdte, majd a szomszédvárban lett a két józsefvárosi gazdasági cég ügyvezetője, de végül a belvárosban vehetett 86 négyzetméteres ingatlant 12 millióért. (Legutóbb a kézilabda Európa-bajnokságot szervező cég vezetőjeként tűnt fel.) A Rogán Antalt reptető cég tulajdonosa a várban bérelhetett jutányosan ingatlant, míg kabinetfőnöke, Nagy Ádám a Mérleg utcában jutott hozzá mélyen áron alul egy 131 négyzetméteres lakáshoz, amelynek megvásárlását 27 milliós kölcsönnel is segítette a kerület. A jegybank elnök, Matolcsy György fiának üzlettársa a Király utcában vásárolhatott, de jutott a belvárosi lakásokból Habony Árpádnak, Szatmáry Kristófnak, Rogán ügyvédjének és sok más szolgálattevőnek.
A másik kedvelt célterület a budai vár volt, ahol az előző polgármester Nagy Gábor Tamás családján kívül Palkovics László minisztertől, különféle fideszes médiaembereken át jutott önkormányzati lakás mindenféle úton-módon kormánypárti kegyelteknek. Schadl György vesztegetéssel gyanúsított végrehajtó kamarai elnök által megvett iroda (egyike főváros által vitatottan értékesített kilenc belvárosi ingatlanból álló csomagnak) csupán egy alig látható eleme annak a kiterjedt szívességi-korrupciós hálózatnak, a belvárosi Fidesz-monopolynak – jelentette ki Pikó András józsefvárosi polgármester az V. és a VII. kerület előző, illetve a belvárosi esetében jelenlegi vezetése által lebonyolított kétes ingatlanügyleteket vizsgáló bizottság csütörtöki ülésén.
A kerületvezető részben a Népszava korábbi cikkei alapján készített prezentációjából kiderült, hogy Belváros-Lipótváros önkormányzata fél-harmadáron árusított ki négy év alatt összesen 244 lakóingatlant. A 2014-2018 közötti időszakban Terézváros 70, a VII. kerület 362, Józsefváros 327, míg a IX. kerület 243 lakást adott el jóval azok becsült piaci értéke alatt. A szívességi láncolatok egyébként csupán az ingatlanok osztogatására korlátozódik, kiterjed a „jó emberek” kölcsönös megbízatásaira is. Így szerződtették például Rubovszky Csilla V. kerületi alpolgármestert ügyvédi feladatokra Józsefvárosban, Kaiser József józsefvárosi képviselőt pedig drogprevenciós tanácsadásra a Belvárosban.
Az ingatlan- illetve megbízási ügyleteket ügyesen lepapírozták. S hogy ez így lehessen, addig hajlítgatták, módosítgatták a rendeleteket, szabályozókat, amíg azok illettek a kitűzött célhoz – tette hozzá Niedermüller Péter bizottsági elnök, VII. kerületi polgármester.
Az ingatlanokon való nyerészkedés nem önkormányzati feladat, de a fideszes kerületvezetők mintha direkt fenntartanák a romos állapotokat és nem ösztönöznék a lakásfelújítást, sőt az erre vonatkozó bérlői vállalásokat sem ellenőrzik – állította Sziget Flóra, V. kerületi ellenzéki önkormányzati képviselő, bizottsági tag, aki szerint ennek oka az lehet, hogy politikailag sokkal befolyásolhatóbbak a lepusztult lakásokban élő, segélyekkel függésben tartott idősek, illetve alacsony jövedelműek.