Szerbiában belpolitikai feszültséget is okozott, hogy a világ azon 141 országa között volt, amely az ENSZ Közgyűlésének szerda esti szavazásán elítélte Ukrajna megtámadását és nem tartózkodott, mint 35 másik állam, vagy a nem gombot nyomta meg, mint Oroszországon kívül Belarusz, Észak-Korea, Eritrea és Szíria.
Aleksandar Vucic elnök napok óta gondterheltnek tűnik és arra panaszkodik, milyen nyomás alá helyezi a Nyugat. Ugyanakkor neki is számolnia kell azzal, hogy Belgrád orosz kapcsolata az uniós szankciók hatására jelentősen gyengül, nyilvánvalóan visszaesik a kétoldalú kereskedelem, még fontosabb partner lesz az EU hazája számára. Egyes hírmagyarázók szerint Vucic panaszai arra vezethetőek vissza, hogy így próbálja meg felkészíteni a közvéleményt arra: nemsokára csatlakozik az uniós szankciókhoz.
Mindenesetre a szerda esti szavazás után nagy haragra gerjedt a Szerb Haladó Párttal (SNS) együtt kormányzó Szerb Szocialista Párt (SPS) elnöke, a rendkívüli oroszpártiságáról ismert Ivica Dacic. Mint mondta, az ukrajnai orosz beavatkozás elítélése Szerbia által „az ország és a kormány szégyene”. Hírek szerint már a voksolás előtt arra intette az SPS Vucicot, Szerbia ne szavazza meg az elítélő határozatot, de
a szerb elnök kifejezett utasítására nyomta meg Belgrád ENSZ nagykövete az igen gombot.
Dusan Bajatovic szocialista politikus, a Srbijagas főigazgatója plasztikusan fogalmazva kifejtette, nem hitte volna, hogy Vucic „letérdel”, azaz enged a Nyugat nyomásának.
Ma már feledésbe merül, hogy még a Slobodan Milosevic által fémjelzett érában, 1999 áprilisában a jugoszláv nemzetgyűlés határozatot fogadott el, amely kimondja: csatlakozni kívánnak Oroszország és Belarusz uniójához.
Mindez azonban nem jelenti azt, hogy az április 3-i választásig, vagy utána szakítanának a szocialisták a haladókkal. Az SPS sosem állt szilárd ideológiai lábakon Milosevic bukása óta. Bárkivel szövetkezett, csak hogy a hatalomban legyen. Ámde a szerb ellenzék, mint szinte mindig, ezúttal sem egységes. A radikálisan oroszpárti srbin.info kiadójának vezetője, Petar Zlatanovic is felszólal azon a péntekre tervezett belgrádi nagygyűlésen, amelyen a résztvevők kiállnak Oroszország mellett. A portálról tudni kell, hogy közel áll a Dveri nevű ultranacionalista ellenzéki párthoz. Ugyanakkor Ukrajna hívei sem hallgatnak: március 6-ra szerveztek gyűlést, szintén a fővárosban.