Indulatos Facebook-bejegyzésben kelt ki Róna Péter köztársasági elnöki jelöltsége ellen Simor András. A volt jegybankelnök szerint Róna egy erkölcstelen figura, ezt arra alapozza, hogy a 2000-es években az általa vezetett Deloitte könyvvizsgáló nem auditálta a Róna Péter vezette NABI (North American Bus Industries ) Rt. 2001-es beszámolóját. (Róna Péter volt a buszgyártó igazgatósági elnöke.) Simor szerint az idézett beszámolóban „olyan összegeket számoltak el bevételként, amelyek nem voltak valósak, így a pénzügyi beszámolójuk nem a valóságot tükrözte”.
A Facebook-bejegyzést a Világgazdaság fedezte fel és idézte, amit később a szerzője eltávolított, legalábbis a bankár publikus oldalán nem látható.
Az ominózus 2001-es beszámolót - Simor bejegyzésével ellentétben - auditálta a Deloitte, és azt elfogadta a részvényesek közgyűlése is, ha nem így történt volna cég nem működhetett volna tovább magyar tőzsdei cégként - emlékeztetett Érsek Ákos, az USA-ban is működő NABI Rt. volt társasági igazgatója a Népszava érdeklődésére.
Érsek Ákos hozzátette, hogy szakmai nézeteltérés valóban volt közöttük, aminek következtében a könyvvizsgáló korlátozó rendelkezéssel látta el a mérleget. A vita tárgya 2001 utolsó napjaiban az USA-beli gyár által Washington D. C.-nek gyártott 50 autóbusz leszállítása volt. A NABI azt vállalta, hogy az 50 buszt legyártja és leszállítja, ám egy hóvihar miatt a USA fővárosának közlekedési cége nem tudta átvenni a szállítmányt, de kifizette a vételárat. A könyvvizsgáló szerint mivel nem történt meg a szállítás ezért a bevételt sem lehetett volna elkönyvelni. A buszgyártónál ezt másként gondolták, emiatt került a beszámolóba a korlátozó bejegyzés. Az ügylet után a NABI könnyvizsgálót váltott.
Az ellenzék Róna Pétert jelöli Magyarország új köztársasági elnökének