Dmitrij Peszkov nagyon fontos látogatásnak nevezte Orbán Viktor keddi moszkvai útját, amelyet mind a magyarországi ellenzék, mind a nemzetközi média többsége bírált, hiszen arra a Nyugat és Oroszország közötti, a hidegháború óta példátlan feszült helyzetben kerül sor, Ukrajna háborús fenyegetettsége közepette. Putyinnal tárgyalt ugyan már telefonon Emmanuel Macron, az Európai Unió soros elnökségét betöltő Franciaország elnöke is, de egyetlen nyugati politikus sem látogatott személyesen Moszkvába ebben a feszült helyzetben. Mindezt úgy, hogy Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter múlt szerdán egy interjúban kerek perec kimondta: nem támogatnánk Ukrajnát még egy konkrét háború esetén sem a kárpátaljai magyarok diszkriminációja és jogfosztottsága miatt.
Váratlan támogatást kapott hétfőn Londontól is Orbán Viktor és a magyar kormánydelegáció sokat bírált moszkvai vizitje. A Budapesten Benkő Tibor védelmi miniszterrel tárgyaló Ben Wallace brit hadügyminiszter, a The Guardian megfogalmazása szerint, „pozitívabb hangot ütött meg, és támogatását fejezte ki Orbán Viktor útja iránt”. Wallace úgy indokolt, "de-eszkalálnunk kell ezt a helyzetet”, de hozzátette azt is, „ki kell állnunk Ukrajna szuverenitáshoz való joga mellett. Amint arról lapunk is beszámolt, a karantén szabályokat megszegő italozós partik miatt komoly belpolitikai válságba került Boris Johnson az orosz-ukrán feszültség kapcsán kezdett politikai-diplomáciai offenzívával próbálja menteni helyzetét. De Johnson sem Moszkvába, hanem Kijevbe utazik a héten, Liz Truss külügyminiszter és Ben Wallace hadügyminiszter viszont az orosz fővárosban is egyeztetne egy kelet-közép-európai turné után, Johnson pedig telefonon fog beszélni az orosz elnökkel.
Moszkva hétfőn jelezte, kedden telefonon folytatja az egyeztetést az orosz és az amerikai külügyminiszter. Szergej Lavrov és Antony Blinken között egyelőre nincs betervezve újabb személyes találkozó, közölte Maria Zaharova orosz külügyi szóvivő. A diplomáciai tárgyalások folytatásának tényét Victoria Nuland amerikai külügyi államtitkár is megerősítette a CBS televíziónak. Azt viszont továbbra is lebegteti a Kreml, mikor válaszol Putyin az amerikaiak és a NATO írásos javaslataira, amelyeket Moszkva azon követeléseire adtak, amelyek középpontjában a NATO keleti bővítésének leállítása, az 1997 előtti állapotok visszaállítása állnak. Hétfőn is csak annyit közölt a Kreml, a válasz majd akkor születik meg, amikor Putyin elnök azt szükségesnek ítéli.