Egyetlen komoly szépséghiba volt: a koronavírus-járvány az alkotót is utolérte, a karantén miatt nem hagyhatta el Debrecent. Helyére a munkásságát tökéletesen ismerő, eltökélten támogató, tárlatait szervező férje, Czímer József lépett.
A Népszavának nyilatkozva számot adott arról, hogyan fejlődött hobbiból szenvedéllyé, majd művészetté a bélyegre festés. Szendrei Judit 2015-ben kezdett el képeket összerakni, de a bélyegválogatás, rendezgetés tevékenysége korábbra nyúlik vissza. Mint édesanya Down-szindrómás kislányának, Zsófinak keresett olyan elfoglaltságot, amit közösen tudtak elvégezni. Ebből született a képkészítés ötlete. A ritka technikával megvalósított, használt bélyegek felhasználásával kartonpapírra ragasztott, majd farostlemezre applikált kompozíciókat "kicsit mozaiknak, kicsit kollázsnak és montázsnak is" nevezi, ebből jött létre a stílusát jellemző MoCoMo kifejezés. Szendrei a debreceni Virágkarneválon, a budapesti Stefánia Palotán és Pécsen kívül a világ immár számos helyén jelent meg alkotásaival, csak néhány kiragadott példaként Londonban, a hollandiai Goudában és a római Magyar Akadémián. Több magánkollekcióba, például az Antal-Lusztig Gyűjteménybe és középületekbe is bekerült.
A lutoni, tematikus rendbe szedett kiállítás számos alkotása érdemel említést. Ezek közé tartozik a Rózsafüzér királynője című, melyet Szendrei Judit személyesen adott át Ferenc pápának a Vatikánban. A festőnő nagy érdeklődéssel fordul a képző- és a zeneművészet nagyságai felé. Picasso és Czóbel Béla ugyanúgy megihlette, mint Frida Kahlo és Vincent van Gogh, akinek portréiból éppen a héten nyílik a londoni Courtauld Galériában kiállítás. A Tavaszi szél vizet áraszt "megbélyegesítése" után jött rá a művész, hogy ezzel a magyar népdallal kedveskedett közönségének budapesti koncertjén Freddie Mercury. Nagy-Britanniában különös örömet okozhat a Beatles négy keréken című tisztelgés a felejthetetlen "gombafejűek" előtt.
Külön fejezetet képeznek a természettel és az utazással kapcsolatos kollázsok. A szigetországiak iránt tett kedves gesztus a Tower pipacsai: annak a 888 ezer 246 kerámia pipacsnak a látványa is, mellyel 2014-ben emlékezett meg a londoni műemlék körül az első világháború áldozatairól.
Elszigeteléséből kiszabadulva Szendrei Judit rövidesen Lutonba utazik és a kiállítás területén fogyatékkal élő gyermekek számára tart majd foglalkozásokat. Az interaktivitás jegyében máris nagy sikere van a bélyegfának, melyre minden látogató rakhat ki bélyeget a rendelkezésre bocsátott készletből.