Több mint 5 milliárd forintot tettek ki a vadászati világkiállítás vidéki költségei - írja az Átlátszó.
A portál az esemény honlapján fedezett fel egy költséglistát, ezt összesítették. Eszerint a közpénzekkel korábban is jól ellátott Magyar Bocuse d’Or Akadémia Egyesület a vadászati kiállítást népszerűsítő gasztro programokra 2019–2021 között 104 millió forintot kapott. Egy másik cég, a zalaegerszegi Vernula Kft., szintén a vadgasztronómia népszerűsítésére, 98 millió forintot kapott 2019–2020 között. A kézműves vadételeket készítő cég honlapját az Átlátszó nem találta meg, és a kft. a cégadatbázis szerint csupán egy főt foglalkoztat. Továbbá 2019-ben nincs feltüntetett bevétele, 2020-ban pedig 5,8 millió forint nettó bevétel -11,5 milliós adózott eredménnyel, vagyis veszteséggel társult. A vadászkönyvekkel foglalkozó Dénes Natúrműhely Kft. könyvkiadásra 284 millió forintot kapott. A családi vállalkozást két évtizede hozták létre, a pusztazámori kft. vadászati témájú könyvek kiadásával foglalkozik. A cég által kiadott A vadászat választott engem című könyvnek idén januárban volt a könyvbemutatója.
Az írásokat Szőke Gábor Miklós, a NER-kedvenc szobrászművész alkotásai egészítik ki.
A világkiállítást több felvezető sportesemény és társrendezvény kísérte. Ebből az egyik legdrágábbnak a preparátor Európa-bajnokság bizonyult, melynek megrendezésére és előkészítésére összesen 159 millió forintot kapott a First Class Trophy Hungary Kft. A Helice Európa-bajnokságot és Nemzetközi Nagydíjat 2020-ban Esztergomban rendezték meg, a szárnyas koronglövő bajnokságra 40 millió forintot kapott a Magyarországi Vadászlövészek Egylete.
A további tételeket és kiadásokat ide kattintva olvashatja el.
A rendezvény kormánybiztosa szerint az eseményre költött 17 milliárd forint megérte. Mint lapunk is beszámolt róla, Kovács Zoltán szerint nem csak pénzben kell mérni az ilyen rendezvények hozadékát, hanem a promócióban, amivel az ország a szakma jó hírét viszi a világban.