A miniszterelnök részben régi bizalmasainak visszacsábításával próbálta menteni a bőrét, telefonon sorra felhívta a parlamenti tory frakció tagjait, hogy meggyőzze őket alkalmassága felől. A harcra késznek mutatkozó politikus helyzetét azonban nem segítették az új fejlemények.
Két évvel a 2020. februári kormányátalakítás után Nusrat Ghani képviselőnő most tartotta elérkezettnek az időt, hogy elpanaszolja, muszlim vallására hivatkozva váltották le közlekedési miniszterhelyettesi pozíciójáról, mert a kollégái „kényelmetlenül érezték magukat” a társaságában. Ghani, aki jelenleg a tory képviselők Johnson jövője szempontjából kulcsfontosságú bizottságának elnökhelyettese, eddig kiközösítésétől tartva hallgatott a súlyos diszkriminációról, s attól félt, hogy pályafutása és tekintélye is összeomlott volna. Vasárnap délelőtt a kormányfő szóvivője hivatalosan is megerősítette, hogy Johnson 2020 februárjában, az inzultust követően találkozott Ghanival, majd írt is neki és felajánlotta, nyújtson be hivatalos panaszt. A képviselőnő akkor nem élt a lehetőséggel. A szóvivő most kijelentette, hogy a Konzervatív Párt mélységesen elutasítja az előítélet és megkülönböztetés minden megnyilvánulását.
A tory frakció egyik vezetőségi tagja, William Wregg, az alsóház közigazgatási bizottságának elnöke, aki elsőként dobta be a köztudatba a konzervatív képviselőcsoporton belül alkalmazott zaklató taktikát, a következő napokban találkozik a rendőrség képviselőivel, hogy megvitassák a megfélemlítési, zsarolási kultúra jelenlétét a parlamenti életben. Christian Wakeford, aki szerdán költözött át a kormánypárti padsorokból a munkáspárti oldalra, konkrétan is megnevezte Gavin Williamsont, a frakcióvezetés volt tagját, aki megfenyegette, hogy megvonják a választókerületének ígért iskolafejlesztési segélyt, ha a kormány ellen voksol.
Egyre sürgetőbb várakozás előzi meg a találgatások szerint legkorábban kedden vagy szerdán nyilvánosságra kerülő „sorsdöntő” Sue Gray-jelentést a Downing Street 10.-ben az országos karantén idején rendezett törvényellenes partikról. Az őt jól ismerők szerint a magas rangú köztisztviselő nem fogja elkendőzni a valóságot. Törvényszéki nyomozói módszerekkel elvégzett vizsgálata során már eddig is legalább tizenhárom buli körülményeit tárta fel. A legkritikusabbnak a 2020. május 20-i tűnik, amelyre a kormányfő titkára, Martin Reynolds száz meghívót küldött ki, „hozd magaddal a saját piád” megjegyzéssel.
A közhangulatot különösen sértette a Fülöp edinburghi herceg 2021. április 17-i temetésének előestéjén rendezett buli, Johnson helyzetét pedig nem könnyíti meg túlságosan, hogy Reynolds nyugodtan elmondhatja az igazat, hiszen hivatali pályafutása már megpecsételődött.
A hétvégén azonban tovább bővült a nagyító alá veendő szabálysértések spektruma, napvilágra került, hogy két, a kormányfő feleségéhez, Carrie Johnsonhoz közel álló tanácsadó az elszigetelés idején többször is megfordult a házaspár magán lakrészében. A Johnson elleni bizalmatlansági indítvány benyújtását fontolgató tory képviselők a jelentéstől teszik függővé következő lépésüket. Sir Lindsay Hoyle házelnök pedig minden bizonnyal akcióba lép, ha bebizonyosodik, hogy a miniszterelnök félrevezette a parlamentet, amikor azt állította, nem volt előzetes tudomása a partikról.