Drámaibban aligha kezdődhetett volna a hagyományos szerda déli interpellációs félóra a brit parlamentben: percekkel korábban került nyilvánosságra, hogy a 2019. decemberi választáson mandátumot szerzett Christian Wakeford, Bury South konzervatív képviselője átült a Munkáspárt padsoraiba. Míg a toryk gúnyos "bye-bye" felkiáltásokkal búcsúztatták, az ellenzék vezére arcán széles mosollyal üdvözölte a dezertőrt.
Szenvedélyes érzelmi megnyilvánulások közepette a különböző pártok felszólalói az ún. partygate botrányra hivatkozva sorban lemondásra szólították fel Boris Johnsont. Sir Keir Starmer szerint a kormányfő a "védhetetlent védve vesztegeti az időt", a kormány figyelmét pedig "saját káosza tereli el". A munkáspárti vezető megkérdezte, "miért nem nyújtotta be Johnson a lemondását is a királynőnek", amikor bocsánatot kért a Downing Street kertjében Fülöp herceg temetésének előestéjén rendezett alkohol fűtötte buliért. A sok fegyelmezésre kényszerült házelnök emlékeztetett, hogy a királyi családról általában nem esik említés az interpellációs félórában.
Különösen arrogáns kérdéseket tett fel Ian Blackford, a skót nacionalisták westminsteri küldötte, nem csak személyesen Johnsonnak, hanem maguktól a képviselőktől érdeklődve: "Mikor cselekszenek már helyesen és mutatnak ajtót a kormányfőnek?". Végére maradt ám a feketeleves, amikor a volt Brexit-ügyi miniszter, David Davis jelentette ki: "Elvárom a vezetőinktől, hogy vállalják a felelősséget tetteikért", de Johnson ennek az ellenkezőjét tette az előző nap, azt állítva, "senki nem mondta meg neki, milyen szabályok érvényesültek" az ominózus 2020. május 20-i buli idején. Leo Amery 1940-es, Neville Chamberlain-hez intézett és a kormányfő lemondásához vezető parlamenti felszólalását idézve Davis alighanem a végső szöget ütötte be Johnson koporsójába:
A tory honatyáknál a megtörtnek látszott Johnson előző napi tévéinterjúja verte ki a biztosítékot. Ebben ismételten hárított, munkatársait hozva bajba tagadta, hogy tudatosan megsértette a szabályokat. Megtagadta a választ az alapvető kérdésre, hogy lemond-e, ha bebizonyosodik, félrevezette a parlamentet. Szerdán újabb konzervatívok írtak az 1922-es Bizottságnak, így már nem sok hiányzik az 54 levélből, melyek a bizalmi szavazás kiírásához szükségesek. Az összeesküvésnek tréfás neve is van, "sertéshússal töltött pite puccs", az egyik résztvevő, Alicia Kearns választókerülete, Melton Mowbray után, ahol ez a helyi specialitás.
A kormányfőre nehezedő nyomást kevéssé csökkentette az örvendetes bejelentés, mely szerint azonnali hatállyal megszűnik az otthoni munkavégzés, jövő csütörtöktől a kötelező maszkviselés és az oltási igazolvány bemutatási kényszere kulturális- és sporthelyszíneken. Bár a járványnak távolról sincs vége, legkésőbb március 24-től feloldják a fertőzöttek elkülönülési kötelezettségét is.