;

UNICEF Magyarország;Fördős Zé;

- Így lettem Fördős Zé

Mészáros Antónia, az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója ezúttal Fördős Zé gasztroblogger, televíziós műsorvezető, a Street Kitchen házigazdája, A Konyhafőnök állandó műsorvezetője gyerekkori emlékeibe kalauzolja el az Így lettem nézőit és hallgatóit.

Nagyon keveset beszél a gyerekkoráról, de ezúttal kivételt tett. Ötévesen szippantotta be a gasztronómia világa, amikor az óvodából egyenesen az édesapja és nagymamája által működtetett étterembe vezetett az útja. Ott lábatlankodott a szakácsok, pincérek, felszolgálók között és közben szívta magába a hely hangulatát, teljesen elvarázsolta az a miliő. Már az első emlékei is ételekhez köthetők, így nem csoda, hogy ma is a gasztronómiával foglalkozik. Az UNICEF Magyarország podcast és videósorozatának szerdai vendége Fördős Zé gasztroblogger, televíziós műsorvezető.

Mészáros Antónia, az UNICEF Magyarország ügyvezető igazgatója ezúttal Fördős Zé gyerekkori emlékeibe kalauzolja el az Így lettem nézőit és hallgatóit. Kiegyensúlyozott, békés, boldog gyermekkora ellenére Fördős Zé sokat szorongó, visszahúzódó kisfiú volt, ami ma ismert énje láttán kimondottan meglepő.

„Én voltam az a gyerek, aki lesápadt, ha ha azt mondták, hogy március 15-én mindenki az osztályból mondjon el egy verset. Én úgy voltam vele, hogy nem akarok az iskola elé kiállni, még a 20 fős osztályom előtt is zavarba tudtam jönni, amikor meg kellett szólalnom.”  Már felnőtt volt, amikor úgy hozta az élet, hogy televíziós műsorokban kapott munkát, így le kellett küzdenie a szerepléssel kapcsolatos gátlásait.

„Fontos volt elfogadnom, hogy van egy ilyen tulajdonságom és aszerint kell élni, dolgozni, szerepelni az életemben, hogy tudatában vagyok ennek. Nekem az a nagyon nagy személyiségfejlődés sztorim, hogy én magamban ezt helyre tudtam tenni és most van bennem egy kompromisszumos állapot, amiben jól érzem magam.”

Idáig eljutni azzal a befelé irányuló figyelemmel tudott, ami már gyerekkorában is jellemezte. Mindig is analitikus típus volt, elemezte önmagát, a környezetét, a felnőttek reakcióit. Ma is sok időt szán arra, hogy elmerengjen a gondolataiban, komoly önismereti, lelki munkát végezve. Ehhez általában a szabadban töltött időt szokta használni. Nagy természetjáró, imádja a csendet, ami ilyenkor körülveszi. Már gyerekkorában is a felhőkről és a repülésről szóló zsebkönyveket bújta. Via ferratazik, túrázik, mountain bike-ozik, siklóernyőzik, szabadságvágyát és öntörvényűségét ezekben a sportokban tudja igazán kiélni.

„Amikor kell én követem a szabályt, elfogadom az autoritást, viszont utána fogom magam és elmegyek siklóernyőzni, ahol ezek nincsenek, ahol a saját szabályaim és természet szabályai működnek. Nálam fontos volt, hogy ezt az egyensúlyt fel tudjam építeni magamban.”

Hogy mit mesél szüleiről, nagyszüleiről, ki az a családban, aki a legfinomabb falatokat teszi az asztalra, milyen a kapcsolata a testvéreivel és hogyan vált azzá a felnőtté, aki ma, kiderül a beszélgetésből.

Mészáros Antónia visszatérő kérdése, hogy vendégei hogyan látják a most felnövekvő generáció, vagyis a világ jövőjét ebben a beszélgetésben is felmerült. Fördős Zé válaszát a műsor aloldalát felkeresve nézhetik és hallgathatják meg. https://unicef.hu/igy-lettem

Infó:

Így lettem - minden szerdán új epizóddal a műsor aloldalán (unicef.hu/igy-lettem), az UNICEF Magyarország YouTube-csatornáján és Spotify-on.

Inkább a törékenységünk érzékeny tükre, magas szintű színészi játékkal.