Néhány, zömmel művészeti tanulmányokat végzett fiatal alulról szerveződően kezdett működtetni egy 600 négyzetméteres közösségi teret tavaly. Sokszínű projektjüket és a házat MANYI névre keresztelték. A Margit körút 16. előtt jár a négyeshatos, a hely kicsit még szedett-vedett, de a függetlenség és valami jófajta underground létezés hangulatát árasztja. Itt látható a kilencvenes-kétezres évek szülötteinek generációja, és mindaz, ami őket érdekli. Kiállítás, jam session, filmklub, koncert, performansz, vásárok, könyvbemutató, felolvasóest, táncház, próba és tanóra is volt már a Manyiban. Szárnypróbálgató alkotók és régi motorosok egyaránt jelen vannak – látszólag mindenkinek szüksége volna egy jó térre.
A nyitottság, kísérletező kedv nem hiányzik senkiből. Kotormán Ábel és Turi András, a csapat koordinátorai az induláskor sokat egyeztettek más, közösségi alapon működő terekkel, olyanokkal, mint az Auróra, vagy a Gólya Presszó. Figyelnek a vendégek igényeire is. – Ha a villanykapcsoló bal oldalon van, de a beérkező 10 vendégből 8 a jobb oldalon keresi, mi át fogjuk rakni. Nem akartuk kitalálni teljesen, hogy mire használható ez a hely – meséli András.
A műsorpolitika azóta is fejlődésben van, sokszor a vendégek hoznak újabb programokat, sok új ismeretség születik. Az itt dolgozók egyelőre önkéntesek, adományalapú rendszerben működik a ház. Tanulják a tér kapacitásait: hosszútávú céljaik között szerepel egy hivatalos vendéglátó-egység létrehozása, családosok, alkotók és kikapcsolódni vágyók kiszolgálása, társadalmi érzékenyítés. Néhány hete nyílt pályázatot írtak ki fiatal képzőművészeknek, kiállítási lehetőséget biztosítanának nekik.