Egy nő, aki szerette az állatokat. Ezt felelte annak a tévénézőnek, aki egy betelefonálós tévéműsorban megkérdezte tőle: mit szeretne, hogyan emlékezzen rá az utókor? Indokolt kérdés volt az akkor 74 éves, excentrikus asszonyhoz. Nem szerepelt titulus a névinzertjén Larry King vendégeként, egy másik nagyágyú, David Letterman pedig úgy konferálta be, következik egy régi talkshow-vendég.
Gábor Zsazsa (1917–2016) a bonmot szerint „arról híres, hogy híres”. Mintha az égből pottyant volna Hollywoodba, pedig valójában Európából menekült a nácik elől, még épp időben (1941). Nem volt igazi színész, kisebb filmszerepei felejthetők. Idővel önmagát alakította legszívesebben, vígjátékokban. Három napra börtönbe csukták egy udvariatlan Los Angeles-i rendőr felpofozásáért, erre a Csupasz pisztoly 2½ nyitójelenetében nekirontott a rendőrautónak.
Budapesten született az Osztrák–Magyar Monarchia bukása előtti évben, zsidó nagypolgári családban; nagyanyjának ékszerüzlete volt. Fedák Sári iránti tiszteletből kapta a Sári nevet, egyúttal a becéző Zsazsát is megörökölte anyja kedvenc operettprimadonnájától. A középső volt a három Gábor lány közül; Magda nővére és Éva húga szintén színésznő lett Amerikában. Sári tizenkilenc évesen szépségkirálynő, szubrett Bécsben.
Örök hűséget fogadott egy jóval idősebb török politikusnak (Burhan Asaf Belge), majd utána még további nyolc férfinak is. Házasságai és válásai évtizedekig szolgáltattak pletykatémát. Férjei között akadt szállodalánc-tulajdonos (Conrad Hilton), filmcsillag (George Sanders), befektetési bankár (Herbert Hutner), a Barbie baba formatervezője (Jack Ryan), üzletember herceg (Frédéric von Anhalt), mind sikeresek és gazdagok.
Tapasztalatból mondhatta: „Okos lánynak a férfi nem probléma, hanem megoldás.” Frivol, szókimondó poénjai szállóigévé váltak, főleg a házasság témakörében. „Sosem gyűlöltem egy férfit annyira, hogy visszaadjam a tőle kapott gyémántokat.” Vagy: „Olyan férfit akarok, aki kedves és megértő. Túlzás ennyit elvárni egy milliomostól?” S a klasszikus: „Háztartásban jó vagyok. Amikor elhagyok egy férfit, megtartom a házát.”
Pimaszul szellemes volt. Eredeti tehetség, magának teremtette a műfajt is, amelyben kibontakozhatott. Ösztönösen érezte, hogyan gerjeszti önmagát a hírnév. Értette a módját, hogy a címlapra kerüljön: „nem fontos, hogy igaz legyen, csak beszéljenek rólam”. Ismerte a fél világ, holott nem tett semmi kiemelkedőt. Illetve dehogynem: poliglott európaiként lett amerikai popkulturális ikon. Az első vérbeli celeb.
Intelligenciájával, közvetlenségével, öniróniájával kevés utódja vetélkedhetne. Imádott élni, nagy sikerű memoárjának címe: Nekem nem elég egy élet. Nevekre nem emlékezett – nem is törte magát –, mindenkit drágámnak (darling) szólított. Fényűző és tékozló volt, néha pénzzavarba került, de örömmel segített másokon. Volt, hogy tizenhat lovat és nyolc kutyát tartott. Öt éve, századik születésnapja előtt távozott az árnyékvilágból Gábor Zsazsa, ez a rendkívüli nő, aki szerette az állatokat.