gyermekvédelem;Brüsszel;népszavazás;Kocsis Máté;

- Kocsis Máté szerint a kormány „gyermekvédelmi” népszavazása állíthatja meg Brüsszelt

A Fidesz parlamenti frakcióvezetője elismerte, hogy Magyarországon még sehol nem akartak óvodásokat alávetni „nemátalakító műtétnek”.

A népszavazás a legerősebb eszköz a gyermekvédelmi intézkedésekkel kapcsolatos nyomásgyakorlási kísérletek ellen – közölte Kocsis Máté, a Fidesz frakcióvezetője a Kossuth rádió Vasárnapi Újság című műsorában. Szerinte Brüsszel kötelezettségszegési eljárással akarja eltöröltetni a gyermekvédelmi intézkedéseket. A politikus az ellenzéki összefogás vállaltan keresztény, konzervatív miniszterelnök-jelöltjéről pedig kijelentette:

„Nem nehéz észrevenni az összefüggést, hogy a baloldal miniszterelnökjelöltje Brüsszelből hazaérkezve ugyancsak bejelentette, hogy el fogja törölni a vonatkozó törvényeket.”

Kocsis azt fejtegette, számára nagy csalódás, hogy az Európai Unió háttérbe szorítja a gyermekvédelmi jogokat „az erőszakos LMBTQ-propaganda” miatt, amely – vélekedett – a gyermekeket vette célba azzal, hogy minden felületen hirdeti, van lehetőség nemváltásra és a gyermekek életkorának nem megfelelő tartalmakat tesz közzé.

A fideszes frakcióvezető értelmezésében a népszavazás kérdései arról szólnak, hogy a szülő hozzájárulása nélkül tartsanak-e szexuális irányultságokat bemutató foglalkozásokat, népszerűsíthetnek-e nemátalakító műtéteket, korlátozás nélkül be lehet-e mutatni a gyermekek fejlődését befolyásoló és a nem megváltoztatását bemutató tartalmakat a médiában.

„A szülőnek kizárólagos joga van a gyermek nevelését illetően, vagyis csak a szülő dönthet arról, hogy szeretné-e gyermekével megismertetni ezeket”– hangsúlyozta.

Kocsis Máté ugyan elismerte, hogy Magyarországon még nem volt olyan, hogy „óvodásokat nemátalakító műtétnek akartak volna alávetni a szülők beleegyezése nélkül”, de szerinte Belgiumban már 14 éves kortól szülői beleegyezés nélkül lehet ilyet csinálni és az Egyesült Államoktól a nyugat-európai országokig egyre elterjedtebb, hogy óvodákban és iskolákban érzékenyítő előadásokat tartanak. Megjegyezte, hogy a hazai törvény a gyerekekről szól, a felnőttekre nem vonatkozik, s hozzátette:

„A törvény és a népszavazás célja, hogy Magyarországon a továbbiakban se legyenek ilyen esetek, mert a kormánypártok szerint óvodásoknak sem a szexualitás természetes, sem az alternatív formái nem valók.”

Amint azt a Népszava megírta, pénteken a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) és további hét civil szervezet bejelentette: az Alkotmánybírósághoz fordult a kormány homofób népszavazásával szemben.

A kongresszus elfogadta a párt választási jelöltlistáját is, amelynek élén Karácsony Gergely, a párt társelnöke, Budapest főpolgármestere áll.