;

Parlament;városháza;ferihegyi repülőtér;

Korábbi felvétel.

- Parlamenti vita előtt: melegbár és a kopó emlékezet

A Városháza nem létező eladási ügye ma az Országgyűlésben is terítékre került. Meg az Aranypók és a reptér eladása is.

A fővárosi önkormányzat által többször cáfolt – korlátozott vagyonelemként egyébként is nehezen értelmezhető – Városháza értékesítését célzó tervről Szatmáry Kristóf miniszteri biztos tájékoztatta a T. Házat a napirend előtti felszólalásában.

„Nem ez az első kétes ügye a balliberális városvezetésnek, a buszbérlési szerződés miatt még mindig tart a rendőrségi nyomozás” – emlékeztette a képviselőket a kormánypárti képviselő, aki szerint a Városháza-park tervezését célzó pályázat csupán a figyelemelterelést szolgálja és különben is Karácsony Gergely annyi mindent akart már a Városházán létrehozni, például egy melegbárt is.

Ezután hűen felmondta a kormányközelivé avanzsált Index cikk tartalmát, beleértve a megbízási szerződéssel és az aláírók ismertetésével. Úgy véli, hogy az ügyben félrebeszélés folyik, és fogadásokat lehet kötni arra, hogy a főpolgármester háta mögött egy ilyen üzlet előkészíthető-e. A vagyon kiárusítása szerinte nem áll távol a balliberális politikusoktól, hiszen a Gyurcsány-korszakban kiárusítottak mindent a Démásztól, a Dunaferren át a Ferihegyi reptérig.

Ugyanitt vette fel a fonalat válaszában Fónagy János államtitkár is, aki nem kívánt a Városháza eladási ügy részleteibe belemenni, mint mondta ezt a „fővárosi Fidesz-frakció minden bizonnyal kellő élességgel és mélységgel megteszi”. A „kopó emlékezet” felfrissítésére viszont folytatta Szatmáry listáját azon vagyonelemekről, amelyeket szerinte a balliberális kormányok idején kiárusítottak beleértve az Aranypókot, a Globust és a Domus áruházat. Egy szót sem szólt a különféle alapítványoknak, cégcsoportoknak a Fidesz-érában átjátszott vagyonelemekről. Az pedig végképp nem derült ki, hogy mi köze ehhez a főpolgármesteri hivatal épületének, vagy éppen a Karácsony-féle városvezetésnek. De kétségtelenül mindketten maradéktalanul eljátszották a szerepet, amit a kormányzati kommunikációs gépezet rájuk osztott.

Mindehhez csupán a kopó emlékezet felfrissítése végett érdemes hozzátenni, hogy Karácsony Gergely még főpolgármester-jelöltként egy önkormányzati választások előtti interjúban mondta azt, hogy „a nyugat-európai példákat követve nyitott városházát üzemeltetne, amelynek a kertje nem parkoló, hanem közpark, ahol a civil szervezeteknek is van irodájuk, ahogyan kávézóknak és egyéb közösségi tereknek jut hely. Amúgy a ljubljanai polgármester kifejezetten kérte tőlem, hogy mondjam el Tarlós Istvánnak, hogy ott a Városháza aljában egy melegbár működik.”

Viccesnek és ütősnek szánt filmplakátot gyártottak, azt sugallva: ők most aztán igazat mondanak, s eltakarítják, ami az útjukba kerül.