- írja a Global Times.
A beszámoló szerint a szakértők arra számítanak, hogy a lépés hídként szolgál az érintett fiatalok szülők, orvosok, valamint a társadalom többi köre között. A lap az intézménytől megtudta, a klinikát azért hozták létre, mert gyakran találkoztak ilyen esetekkel. A Transznemű Egészségügyi Világszövetség (WPATH) meghatározása szerint a transznemű személy olyan személy, akinek nemi identitása nem egyezik a születési nemével.
Egy 2016-os tanulmány szerint becslések szerint 1,4 millió ember - az amerikai felnőttek mintegy 0,6 százaléka - vallotta magát transzneműnek. Sokuknak komoly problémái voltak az orvosi kezeléssel és az emiatt bekövetkező téves diagnózisok miatt. A transznemű emberek öngyilkossági gondolatairól és öngyilkossági kísérleteiről szóló kutatás, amelyet kínai tudósok 2019-ben 32 tartományban végeztek, 1309 ember körében végeztek, kimutatta, hogy a transznemű diákok körében sokkal magasabb volt a súlyos depresszió és a szorongás aránya, mint az általános népesség körében.
Mint lapunk is beszámolt róla, egyébként arról a Fudan Egyetemről van szó, melynek Magyarországra való telepítését tűzön-vízen keresztül szeretné megvalósítani az Orbán-kormány. Ezzel párhuzamosan a homofób kampány keretében kiírt úgynevezett "gyermekvédelmi" népszavazás egyik kérdése a következő: „támogatja-e ön, hogy kiskorú gyermekek számára is elérhetőek legyenek a nemátalakító kezelések?”.