A szudáni biztonsági erők könnygázzal oszlatták a tüntetőket vasárnap aKartúmban, ahol polgári engedetlenségi kampány indult az október végén puccsal hatalomra került hadsereg ellen. Az afrikai országban azóta vannak megmozdulások, hogy Abdel-Fattáh al-Burháni tábornok október 25-én megdöntötte a hadsereggel hatalommegosztásban működő kormányt, feloszlatta az ország összes intézményét, és letartóztatta az elmozdított kabinet szinte összes civil tagját.
A szakszervezetek és más szervezetek által meghirdetett polgári engedetlenségi mozgalom részeként ismét több tucat tanár vonult az oktatási minisztérium elé, hogy csendben tiltakozzon Burháni tábornok döntései ellen.
A tanári szakszervezet elítélte az erőszakot, és arról számolt be, hogy több tüntetőt letartóztattak a soraikból. Moez Hadra ügyvéd szerint a hatóságok legalább 113 tüntetőt állítottak elő. Előzőleg fiatalok téglákkal és térkövekkel torlaszoltak el utakat, az üzletek pedig zárva maradtak a fővárosban. A szudániak sztrájkokkal és tüntetésekkel akarják hallatni hangjukat, miközben zárt ajtók mögött folytatódnak a tárgyalások a hadsereg, a polgári vezetők, valamint a helyi és nemzetközi közvetítők között a válság megoldása érdekében.
A Népszava szombaton még arról számolt be, hogy „felcsillant a remény a rendezésre Szudánban”, és Abdel-Fattáh al-Burháni arra törekszik, hogy kompromisszumkésznek tüntesse fel magát. A junta vezetője csütörtökön telefonon egyetértéséről biztosította a civil kormányzás mielőbbi visszaállítását sürgető Antony Blinken amerikai külügyminisztert. Eddig azonban a tárgyalások nem vezettek új kormány megalakításához vagy a Burháni tábornok által hirtelen menesztett kormány visszatéréséhez.
Hosszám Zaki, az Arab Liga főtitkárhelyettese vezette delegáció vasárnap külön-külön tudott találkozni Burháni tábornokkal és a házi őrizetben lévő Abdallah Hamdok miniszterelnökkel is. Burháni tábornok egyébként a nap folyamán bejelentette, hogy nem kíván egyetlen olyan kormányzatban sem részt venni, amely az átmeneti időszakot követően jön létre.
Az al-Dzsazíra pánarab hírtelevízió szerint a szudáni katonai hatalom vezetője arról is beszélt, hogy a hadsereg nem felelős tüntetők haláláért. Azonban a puccs és az elnyomás, amely 14 tüntető és orvos halálát okozta, máris nemzetközi elítélések sorát vonta maga után, Szudánnak az Afrikai Unióból való felfüggesztését és a nemzetközi segélyek jelentős csökkentését.