- írja a Direkt36.
A portál szerint már csak azért is figyelemreméltó mindez, mivel a Pegasust kifejlesztő cég kifejezetten azzal reklámozza szolgáltatását, hogy „az NSO olyan technológiákat teremt, amelyek segítenek a kormányzati szerveknek megelőzni és felderíteni a terrorizmust és a bűnözést”. Csakhogy Bodnár Zsolt évtizedes rendőrkarrierje során maga is éppen a terrorizmus és a szervezett bűnözés elleni fellépést vezette különböző hatóságoknál – 2010-ig a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK), 2010–2018 között pedig a TEK második embereként.
Bodnár Zsolt akkor lett célpont, amikor 2018 tavaszán váratlanul el kellett jönnie a TEK-től. A szervezet belső ügyeit ismerő forrásai ugyanakkor a portálnak nyilatkozva azt állították, Hajdú János TEK-főigazgató bizalma valóban megingott a helyettesében, mert azt gyanította, az a háta mögött politikai-hatalmi érdekekből különféle belső információkhoz próbál meg hozzáférni mind a szervezetről, mind róla személyesen. Ezt követően jelezték a Belügyminisztérium felé a problémát, a tárca pedig komolyan reagált. A konfliktus egyik ismerője szerint fel sem merült a gyanúja, hogy Bodnár esetleg szervezett bűnözői köröknek vagy külföldi titkosszolgálatnak vitt volna ki információkat. Elmondása szerint a TEK főigazgató-helyettese a Fidesz-kormányon belüli egyik korábbi belső konfliktus eredményeként kényszerült távozni.
A döntés váratlan volt, mivel sokáig elválaszthatatlannak tűnő párosként vezették Hajdú Jánossal a szervezetet. Nem csak helyettese, de közeli barátja is volt a főigazgatónak. „Abszolút érthetetlen, ami történt köztük” – mondta egy közös ismerősük, aki szerint emberileg is megviselte a feleket a konfliktus.
Bodnár célponttá válását szokatlannak tartják a Direkt36 által megkérdezett volt titkosszolgálati tisztek. Többen azt mondták, hogy egy ennyire magas rangú nemzetbiztonsági vezető megfigyelése extrém esetnek számít a magyar biztonsági szervek életében. Úgy vélik, ezt csak nagyon súlyos bűncselekmények gyanúja esetén lehet megtenni, Bodnárral szemben azonban semmiféle törvénysértés gyanúja nem merült fel, hiszen a TEK-től való távozása után a rendőrségnél kezdett el dolgozni.
Nem ez lenne az első eset, hogy egy magas rangú állami tisztviselőt vesznek célba a kiberfegyverrel. Mint lapunk is megírta - szintén az ügyet feltáró Direkt36 nyomán - hogy a paksi bővítésért felelős korábbi államtitkár, Aszódi Attilát ugyancsak ezzel figyelhették meg, miután konfliktusba keveredett Süli Jánossal, mert műszaki okokra hivatkozva nem akarta engedni a Paks II. projekt menetrendjének fellazítását.