Meglepő következtetésre jutott egy tudományos kísérlet, melyben arra keresték a választ, hogy milyen életformák létezhetnek az óceánok mélyén, idézi a Daily Start az szmo.hu.
Mivel az óceánok legmélyebb részeiről keveset tudunk, a louisianai egyetem két tudósa különös kutatásba kezdett. Clifton Nunnally és Craig McClain három elpusztult aligátor tetemét süllyesztette 51 napra a Mexikói-öböl fenekére, nagyjából 2 kilométeres mélységbe. A tudósok eleinte arra voltak kíváncsiak, hogy egy ilyen hatalmas hüllő teteme hogyan befolyásolja a mélytengeri táplálékláncot.
Az első aligátort a vártnál jóval gyorsabban, mindössze egy nap alatt elpusztították az olyan mélyben élő dögevők, mint például az óriás csigák. A második aligátortetemet 51 nappal később húzták a felszínre és jól látszott, hogy a csontjairól teljesen lepucolta a húst és az izmokat egy addig ismeretlen féregfaj.
A harmadik tetemet azonban valószínűleg felkapta egy jókora élőlény, és magával ragadta, még a fenéken rögzítéséhez használt súlyt is csak 10 méterrel távolabb találták meg.
McClain elmélete szerint a titokzatos nagytestű ragadozó egy hatalmas cápa vagy egy óriási tintahal lehetett. A tudós szerint azonban minden olyan cápa vagy tintahal, mely képes a nagyjából fél tonna súlyú aligátortetem elmozdítására, kizárólag eddig ismeretlen, teljesen új faj lehet.