A cikk szerint az érintettek döntésüket megerősítették a portálnak. Noha részletesen nem akartak nyilatkozni, többen is arra utaltak, hogy ebben szerepe volt annak a cikknek, amelyben az oknyomozó portál feltárta, a kormányközeli politikaelemző intézetnél a vezetőség szívesen költötte a közpénzt például luxusutazásokra, az igazgató egyre magasabb fizetésére, drága tárgyakra, PR-szerződésekre.
Többük is azt hangsúlyozta, már nem állnak kapcsolatban Antall Péter igazgatóval (ő a néhai miniszterelnök fia). A megjelentek miatt a Miniszterelnökség is vizsgálatot indított, de ennek állásáról egyszer sem adtak tájékoztatást.
Az első távozó Antall Pál volt, aki még a megjelentek előtt, áprilisban mondott le, részben személyes okokra hivatkozva és arról sem bírt tudomással, hogy tényfeltáró anyag készül az intézetben tapasztalható ügyekről. A felügyelőbizottság következő tagja, Kállay Péter ügyvéd viszont már júniusban, a cikk megjelenése után távozott. Hivatalosan azt közölte, azért történt mindez, mert lemondott az elnök is. Ezután a felügyelőbizottság harmadik tagja is lemondott. Bartos Zoltán egyiptológus szintén szűkszavúan nyilatkozott. Azt mondta, részéről ez egyéni döntés volt, amelyhez „volt némi köze” a megjelent sajtóhíreknek, de leginkább annak, ahogyan az alapítvány a megjelent híreket kezelte.
Ő július 23-án távozott és azt sem tudta megmondani, megválasztották-e már utódját. Ugyanakkor jelezte, döntésének okait megírta Antall Péternek, ennél többet azonban nem szeretne mondani. Fontosnak tartotta hangsúlyozni, hogy bár évekig viselte a tisztséget, egy fillért sem kapott a kuratóriumi elnökségért. Ugyanakkor a Direkt36 által korábban megszerzett belső dokumentumok azt mutatják, hogy Nógrádi számára is előnyösek voltak ezek az évek. A neve többször felbukkan az iratokban: látszik, hogy a munkautak egy részén ő is részt vett – például 2016-ban egy skandináv körutat tettek Antall Péterrel kapcsolatépítés céljából –, időnként állták a konferenciákhoz kapcsolódó szállásköltségét – például a bálványosi szabadegyetem idejére –, étkezését.