Az üvegház és az orangerie már épül, a kápolnát és a szolgálati lakást még csak tervezik. Úgy fest, a terv készítői a legrosszabb forgatókönyvvel is számoltak: a birtok teljes önellátása is megoldott lesz. Külön aggregátorház – 20 ezer literes gázolajtartállyal – gondoskodik a stratégiai jelentőségű épületekben a szünetmentes áramszolgáltatásról. Sőt a birtok energiaellátását hőszivattyúk is segítik.
A leírás szerint a két egyforma portaépület után feltárul a frissen telepített fasor a birtokot szinte teljes egészében, több száz méteren átszelő széles út mentén. A fasor mögött kétoldalt angol- vagy tájképi kert terül el. Kétoldalt technikai épületek is lesznek. Az egykori cselédlak ma könyvár, melynek mennyezetét református templomokat idéző festmények díszítik. Az egykori juhaklokból kialakított két vendégfogadó épülethez csatlakozik egy-egy pálmaház. A lebontott víztorony helyén kialakított körforgalomból érhető el a 20 beállásos vendégparkoló.
Az egykori szérű előtt tavacska fogadja a látogatót. Innen lehet bemenni a birtok kápolnájába vagy a klubházba. A vázlatterv hitelességét a Hadházy Ákos független országgyűlési képviselő által repülőgépről készített, augusztus végi képek is alátámasztják. A birtok keleti oldalán – az istálló közvetlen szomszédságában – szolgálati lakások lesznek majd, a légi felvételen konyhakerti ágyások vehetők ki, valószínűleg a birtok konyháját látják majd el friss zöldséggel.
A tervből kiderül, hogy a József nádor által épített egykori majorságból hogyan próbálják kialakítani a megrendelő álmát: a klasszicista kastélyok és amerikai luxusranchok ötvözetét – jegyzi meg a hatvanpusztai nagyszabású építkezést cikksorozatban taglaló, a terveket behatóan ismerő HVG.