;

Karácsony Gergely;főváros;Tarlós István;csúsztatás;kiárusítás;

- Tarlós szerint sükebóka állítás és káprázat, hogy kiárusította volna a főváros vagyonát

A volt főpolgármester szerint nem igaz, hogy a fideszes városvezetés mindent eladott korábban, sőt, hangsúlyozta: tízmilliárdokat szereztek vissza.

Folytatódik a csörte a jelenlegi, Karácsony Gergely-féle városvezetést támogatók és a korábbi főpolgármester, a Fidesz–KDNP színeiben 2010-ben és 2014-ben megválasztott Tarlós István között. A Magyar Nemzet keddi számában ugyanis azt írja:

„Visszautasítja Tarlós István az MSZP–LMP–Párbeszéd azon állítását, hogy kiárusították volna a főváros vagyonát. A korábbi főpolgármester szerint éppen hogy visszavásárolták a szocialisták és a szabad demokraták által korábban elkótyavetyélt vízműveket, és ugyanezt kezdeményezték a csatornázási művek esetében. A 2010 előtt kötött metrószerződések módosításával pedig több tíz milliárdot szereztek vissza Budapestnek.”

A polémia az elmúlt napokban újult ki, miután Tarlós, aki jelenleg egyéb megbízatásai mellett – országos közlekedési és közszolgáltatási infrastruktúra fejlesztéséért felelős –  miniszterelnöki megbízott, a Magyar Nemzet szombati számában megjelent interjújában „ment neki” Karácsonynak. Mondandójának lényege az volt, hogy Karácsony folyamatosan csúsztat, egyébként pedig neki sem adott pénzt a kormány.

Erre föl adott ki közös közleményt az MSZP, az LMP és a Párbeszéd, s felszólították a korábbi városvezetőt, hogy kérjen bocsánatot a fővárosiaktól, a Népszava beszámolója szerint többi között azért, mert:

„9 éven át nem tettek semmit a Lánchídért, a Blaha Lujza térért és a rakpartért sem, ugyanakkor a korábbi vezetés szó nélkül kiárusította a főváros vagyonát kormányzati utasításra”.

Tarlós István kedden megjelent nyilatkozata ezt a témát görgette tovább azzal, hogy az említett közlemény tartalmát „sükebóka állításnak, sértődött reakciónak” minősítette, amit így magyarázott:

„A kiárusítás elsősorban azt jelenti, hogy mindent eladunk úgy, hogy nem marad belőle semmi. Ez az állítás csak egy káprázat az ellenzéki szövegszerkesztő részéről.”

A volt főpolgármester szerint annak „külön diszkrét bája van”, hogy a 4-es metró szerződéseit – amelyeket jóval 2010 előtt kötötték – a 2019-es választás után nemes egyszerűséggel átnevezték a „Tarlós-éra korrupciógyanús ügyének”. A kórházak és a Városliget államosítását eltolta magától, mondván: azok „a törvény erejénél fogva történtek”.

Jelenleg 81 koronavírusos beteget ápolnak kórházban, közülük 11-en vannak lélegeztetőgépen.