;

csökkenés;jövedelem;világjárvány;koronavírus;

- A világ lakosságának fele rosszabbul él a világjárvány miatt

A kivételek közé tartoznak az olyan magasabb jövedelmű országok, mint Ausztria, Svájc, Németország vagy az Egyesült Államok.

Világszerte minden második embernek csökkent a jövedelme a koronavírus-járvány miatt, azonban különösen az alacsony jövedelmű országokban élő embereket érintette a munkahelyek megszűnése vagy a munkaidő csökkentése –ismertette az Independent a Gallup egyik legfrissebb felmérését.

Az amerikai közvélemény-kutató cég 117 országban, 300 ezer ember megkérdezésével végzett felmérése szerint globálisan 1,6 milliárd felnőttet érinthet a jövedelemcsökkenés, de az arányok világszerte eltérnek, és a thaiföldi 76 százalékos igen magas értéktől egészen a svájci 10 százalékos értékig terjednek.

„Bolíviában, Mianmarban, Kenyában, Ugandában, Indonéziában, Hondurasban és Ecuadorban a megkérdezettek több mint 70 százaléka jelezte, hogy kevesebbet visz haza, mint a globális egészségügyi válság előtt, ez az arány az Egyesült Államokban mindeközben 34 százalékra csökkent”– emelték ki.

A Gallup felmérése szerint a megkérdezettek több mint fele nyilatkozott úgy, hogy ideiglenesen kénytelen volt szüneteltetni a munkát a munkahelyén vagy vállalkozásában – mindez világszerte csaknem 1,7 milliárd felnőttet tesz ki. Ötvenhét országban, köztük Indiában, Zimbabwéban, a Fülöp-szigeteken, Kenyában, Bangladesben és El Salvadorban a válaszadók több mint 65 százaléka jelezte, hogy egy időre abbahagyta a munkát. Az is kiderült:

„Azok az országok, ahol a legkevesebben nyilatkoztak úgy, hogy jelenleg nem dolgoznak, túlnyomórészt fejlett, magas jövedelmű országok voltak: Ausztriában, Svájcban és Németországban például tízből kevesebb mint egy ember mondta azt, hogy átmenetileg nem dolgozik, míg az Egyesült Államokban ez az arány 39 százalék volt.”

Ugyanakkor a kutatás azt is megállapította, hogy minden harmadik megkérdezett elveszítette állását vagy vállalkozását a világjárvány miatt – ez világszerte valamivel több mint egymilliárd embert jelent. Azonban  a fentiekhez hasonlóan ezek a számok is eltérnek attól függően, hogy alacsonyabb vagy magasabb jövedelmű országokban készült-e az adatfelvétel.

(A liner.hu nyomán) 

Kompromisszumként felmerült, hogy a szeptember 11-ig tervezett távozást már július elejéig végrehajtják, cserébe a szélsőségesek békén hagyják a külföldi erőket.