Bioritmus;baktériumok;immunrendszer;Semmelweis Egyetem;vírusok;

- Animációs kisfilm a baktériumok és a vírusok közötti különbségről

Videóval magyarázza el a Semmelweis Egyetem, mi a különbség a két kórokozó között.

Szervezetünket nap mint nap millió támadás éri, azonban az immunrendszerünknek köszönhetően ebből nem sokat érzékelünk. A kórokozóknak sok fajtáját ismerjük, ilyenek például a prionok, az egyes gombafajok, a vírusok és a baktériumok. A gyakran előforduló fertőzésekért felelős vírusokat és baktériumokat hajlamosak vagyunk összetéveszteni, ami komoly egészségügyi kockázattal járhat – közölte a Semmelweis Egyetem.

Ezért itt és a YouTube-on ingyenesen megtekinthető animációs, ismeretterjesztő kisfilmet készítettek, amely elmagyarázza a legfontosabb különbségeket, bemutatja, hogyan működnek a vírusok, és miért felelnek szervezetünkben a baktériumok.

Ez egyébként az egyetem harmadik ismeretterjesztő animációs kisfilmje, a másodikban, amely ide kattintva érhető el, az immunrendszer „mutatkozott be”. Kiderült többek között az, hogy hogyan védekezik a szervezet a kórokozók ellen, mi az immunmemória, hogyan védenek az oltások és mit tehetünk az immunrendszer erősítéséért.

A KliniKaland nevet viselő sorozat itt található első része pedig a védőoltásokkal foglalkozott. Megismertette a hagyományos és az új, például a Covid-19 elleni vakcinák működési elvét és közérthetően, humorosan, ugyanakkor szakmailag hitelesen mutatta be, hogyan alakul ki a védettség az oltóanyag hatására. 

Régóta ismert, hogy a betegségből felépültek közül sokan szenvedhetnek hónapokig, vagy úgy tűnik, maradandóan is többféle tünettől. A legújabb részkutatási eredmény szerint gyakoriak a mentális panaszok.