Nem normális az a világ, ahol emberek elveszíthetik a munkájukat azért, mert elmondják a véleményüket. Persze az sem normális, ha valaki olyan véleményt fogalmaz meg a nyilvánosság előtt, amelyről pontosan tudja, hogy ellentétes a munkaadója értékrendjével.
Petry Zsolt, korábbi válogatott kapus 2004 óta dolgozik kisebb megszakítással Németországban, pontosan tudnia kell(ett volna), mennyire fontos a németeknél a szabályok betartása, és ebben nem ismernek pardont. A Hertha BSC közleményéből kiderült, a klub nem tudta, hogy Petry interjút ad a Magyar Nemzetnek, már ez nagyon súlyos vétségnek számít. A kapusedző a jelek szerint azt nem tudta, hogy (volt) klubja is aláírta a sokszínűségi chartát, aminek lényege a másik elfogadása, bőrszíntől, származástól, nemi identitástól függetlenül. Ehhez a kezdeményezéshez 3800 német cég csatlakozott, multiktól kezdve a kisvállalkozásokon át sportklubokig, széles a paletta.
Ennek ismeretében óriási hiba volt, hogy Petry ezt mondta: „Európa keresztény földrész, én nem szívesen nézem végig azt az erkölcsi leépülést, ami végigsöpör a kontinensen. A liberálisok felnagyítják az ellenvéleményeket: ha te nem tartod jónak a migrációt, mert rettentő sok bűnöző lepte el Európát, akkor máris rád sütik, hogy rasszista vagy.”
A berlini klubnak tizenegy olyan játékosa van, aki Németországba települt vagy menekült családokból származik. A Hertha BSC vezetőségének nem maradt mozgástere és más lehetősége, mint az azonnali szerződésbontás.
Amikor Thomas Hitzlsperger 2012-ben egy újságírónak interjút adott, amelyben elmondta, hogy homoszexuális, a cikk két évig nem jelent meg. Az újságíró azt javasolta a német válogatott játékosnak, hogy várjanak, amíg a társadalom képes feldolgozni egy ilyen bejelentést.
Petry Zsolt esetében elmaradt ez a segítség is.