Antik történetek
Ravel és Debussy szerepel Ránki Dezső és a Magyar Rádió Szimfonikus Zenekara és Énekkara koncertjén. Debussy remekműve, az Egy faun délutánja kétszer okozott meglepetést. Előbb a bemutató közönségét hozta zavarba, majd közel két évtizeddel később, 1912-ben, amikor Vaclav Nijinsky koreográfiát tervezett hozzá. Párizs színházkedvelő közönsége két szenvedélyesen vitázó táborra szakadt, és még olyan nagytekintélyű művészek is megszólaltak, mint Auguste Rodin, korának legelismertebb szobrásza: „művészi formát és stílust a húszéves Nijinskytől lehet tanulni”. Talán kevesen tudják, hogy Debussy zenekari darabja egy magyar szobrászt is rabul ejtett, Telcs Edét. A francia mester muzsikájának inspirációját őrzi néhány domborműve, melyeket ma a Zeneakadémián csodálhatunk meg. Az antikvitás jegyében fogant tánczene, Ravel egyetlen balettje, a Daphnis és Chloé zárja az estet, előtte pedig Ránki Dezső szólójával a G-dúr zongoraverseny hangzik el. Vezényel: Kovács János
19.30 radiomusic.hu
Gyilkosság az Orient expresszen
Agatha Christie klasszikusát Kenneth Branagh 2017-ben rendezte mozgóképre. A filmben a rendező - aki Hercule Poirot-t alakítja - mellett világsztárok sora - Johnny Depp, Daisy Ridley, Michelle Pfeiffer, Judi Dench és Penélope Cruz - tűnik fel.
23.25. TV2
Álom és képzelet
Special society - Különleges társaság címmel mutatott be előadást a Közép-Európa Táncszínház. A szürrealisztikus képeket Anton Lachky koreografálta. Átlépi határainkat, megnyitja érzékeinket, és olyan utazásra csábít, amilyenben ezelőtt még sosem volt részünk.