Bár a járványhelyzet hosszú ideje a legtöbbek számára lehetetlenné teszi az utazásokat, a Tourism Analysis című lapban megjelent vizsgálat szerint azok, akik gyakran utaznak, elégedettebbek az életükkel, mint, akik soha nem hagyják el a lakhelyüket – írta az Orvostovábbképző Szemle Online.
A kutatás eredményei szerint azok, akik érdeklődnek a turizmussal kapcsolatos információk iránt, és gyakrabban beszélnek utazási terveikről, nagyobb arányban is utazgatnak. Azok pedig, akik rendszeresen 100 km-nél nagyobb távolságra utaznak el az otthonuktól, körülbelül 7 százalékkal vallották boldogabbnak magukat azoknál, akik ritkán vagy soha nem utaznak.
„Bár a munka, a családi élet és a barátok nagyobb súllyal esnek latba az általános jóllét meghatározásában, az utazási élmények is észrevehető hatást gyakorolnak arra, mennyire vagyunk elégedettek a saját életünkkel” – hangsúlyozták a szerzők.
Korábbi kutatásokból már kiderült, hogy a turisztikai élmények jótékony hatásúak, többek között stresszoldóként működnek, de azok többnyire az egyszeri kiruccanások hatásait vették figyelembe. A mostani vizsgálat azonban egy év távlatában elemezte az utazások hosszú távú előnyeit.
„Kutatásunk azt igazolta, hogy minél többet beszélnek az emberek az utazásról, annál nagyobb annak az esélye, hogy meg is valósítják az utazási terveiket, ami pozitív hatással van boldogságérzetükre, az életükkel való elégedettségükre és pszichés jóllétükre” – vélik a kutatók.