Miniszterelnökség;amatőr;koronavírus;

- Körültekintés

A sportági szövetségekre bízta a kormány, döntsék el, mit tesznek az amatőr- és utánpótlás-bajnokságaikkal. A koronavírus-járvány megfékezése szempontjából a teljes leállás lett volna ezúttal is a leghelyesebb, de amint az a pénteki számunkban megjelent körkérdésből kiderült, a szövetségek igyekeztek körültekintően és felelősségteljesen eljárni ebben a kérdésben. A jégkorongozóknál és a labdarúgóknál a csapatok dönthettek el, vállalják-e a mérkőzések lejátszását, vagy halasztanak. Az esetek többségében győzött a józan ész, a meccseket elhalasztották, nem veszélyeztetve a kedvtelésből sportolók és hozzátartozóik egészségét (életét).

A kivételt a Magyar Tenisz Szövetség jelentette, amely nem felelősségteljesen, hanem körültekintően járt el. Addig tekintgetett körül minden irányba, míg rálelt egy kiskapura, ami lehetővé tette, hogy hobbiteniszezők a kormányrendeletet megkerülve – elvileg csak érvényes játékengedéllyel rendelkezők használhatják a sportlétesítményeket (ilyet kapnak azok az amatőr sportolók is, akik amatőr bajnokságokban szerepelnek) – továbbra is kockára tehessék az egészségüket (életüket) és a hozzátartozóikét. Ehhez keresniük kellett egy befogadó klubot, és hatezer forintot fizetni az MTSZ-nek a játékengedélyért.

A jogi segítség a Miniszterelnökségtől érkezett, amely azt az állásfoglalást küldte el az MTSZ-nek, hogy a tenisz „nem csapatsport jellegű tevékenység, ezért fizikai kontaktus sem valósul meg ezen tevékenység során.” A Miniszterelnökség segített megtalálni a rést az Orbán Viktor által aláírt kormányrendeleten.

Arról nincs információnk, hogy a koronavírus ismeri-e a Miniszterelnökség állásfoglalását, tudja-e, hogy a nem csapatsport jellegű tevékenységet folytatókat nem fertőzheti meg akkor sem, amikor a pálya felé tartanak vagy onnan hazamennek.