választás;ellenzéki összefogás;Magyar Kétfarkú Kutyapárt;Kovács Gergely;

- Nem kér a közös ellenzéki összefogásból a kutyapárt

Külön listával és külön egyéni jelöltekkel vágnak neki 2022-nek.

A Kutyapárt nem vesz részt az ellenzéki összeborulásban. Viszont annyit megtesznek, hogy olyan helyen indítanak egyéni jelölteket, ahol az ellenzéknek nagy esélye van rá, hogy az MKKP külön indulása ellenére is nyerjen.

A miniszterelnök-jelölti poszt várományosa még nincsen meg, ugyanakkor Kovács Gergely pártelnök kutyáját szeretnék meggyőzni az indulásról. 

Az MKKP elnöke a Spirit FM műsorában azt mondta, "akkor tudunk beszállni az összefogásba, ha mindenki más kiszáll." Jelezte, a párton belül egységes az álláspont a kérdésben. Annyit viszont megtesznek, hogy minimális helyen fognak elindulni: 27 egyéni jelölt kell a lista állításához, a nagyjából 30 jelöltjüket igyekeznek olyan helyeken elindítani, ahol úgyis nyer az ellenzék, például budapesti belső kerületekben. Az egyéni választókerületekről nem terveznek tárgyalni a többi párttal, szerinte a felmérésekből úgyis látszani fog, hol fog nagyot nyerni az ellenzék. 

Egy esetben ugyanakkor elgondolkodnának egy közös listához való csatlakozáson: ha két lista lenne, az egyiken csak az LMP és a Momentum lenne. Kovács Gergely szerint még senki sem bizonyította be nekik, hogy választóik az ellenzéki összefogásra is leadnák a szavazatukat.

A párt 2018-as miniszterelnök-jelöltjét győzködik, hogy ismét vállalja az indulást. Ő nem más, mint Kovács Gergely kutyája, de folynak még a tárgyalások, hány csontért vállalja az indulást.

A kutyapárt társelnöke úgy véli, a következő másfél, de akár 20 évben is azt fogja hallgatni, miattuk nem lehet leváltani a Fideszt, mert nem álltak bele az ellenzéki összefogást. Ugyanakkor kíváncsi, mit hoznak ki ebből a különféle elveket valló pártok, mert "nehéz lenne ennél rosszabbul csinálni, ahogy a mostani kormány csinálja”

Kovács Gergely azt mondta, olyan embereket tenne a listájuk elejére, akiknek oknyomozói vagy korrupciófeltárási múltjuk van, mert ezt a parlamenti többletjogosítványokkal jobban tudnák kamatoztatni. Függetlenül attól, ki lesz hatalmon. 

Eszköz, úgy tűnik, van, már csak személyzet kell, aki a betegekkel foglalkozik.