Erre utal az a bejegyzés, amelyet az Emmi-miniszter tett közzé péntek délután. Kásler Miklós szerint több ilyen alkotás előkészülete van már folyamatban. „Jól ismert adósságot törleszt a magyar filmszakma hazánk históriájának filmvásznakra adaptálásával. A múltat ugyanis nem elég ismerni, kötelességünk azt másokkal, legfőképp az utókorral megismertetni” – fogalmazott bejegyzésében.
Egyúttal jelezte, Bán Jánossal, az M5 kulturális csatorna igazgatójával a napokban már áttekintették a készülő Hunyadi-filmsorozat forgatókönyvét, illetve több más film-és könyvötletet is, amelyek szintén a magyar történelmet dolgoznák fel.
„A tervek alapján bizonyosan mondhatom: az ezeréves Magyarország történetéhez méltó alkotásokkal találkozhatunk majd” – zárta bejegyzését Kásler Miklós.
Korábban Káel Csaba filmügyi kormánybiztos mondta azt az alkotásról, hogy „elesett”. Mint a Népszava korábban beszámolt róla, Káél Csaba azt is jelezte, az új rendszer nem fogja felkarolni semmilyen formában a projektet. A Magyar Nemzeti Filmalap – ma Nemzeti Filmintézet – 2018-ban kétszer is támogatta a film előkészítését, összesen 247 millió forinttal. Bár Ferenczy Gábor vezető producer sosem nyilatkozott úgy, hogy letett volna Az utolsó bástyáról, Káel Csaba szavai után egyértelmű, hogy sosem fog elkészülni. A fordulat nem meglepő, miután a film ürügyén 2018 végén lejárató kampány indult a kormánypropaganda egyes lapjaiban: előbb egy „kiszivárgott”, korai stádiumban lévő forgatókönyvről vélték úgy, hogy az nem elég történelmi és nem a nemzeti tudat építését szolgálja, hanem inkább a liberális értéktelenséget.