Egyesült Államok;Alaszka;olajkitermelés;gázkitermelés;természetvédelmi terület;

Mi lesz a jegesmedvékkel?

- Trumpék látomása: Alaszka brutális kizsákmányolása menti meg az amerikai gazdaságot

A gáz- és olajkitermeléssel a sok millió hektáros természetvédelmi terület védett állat- és növényvilága kerülhet veszélybe.

Az amerikai kormány engedélyezi a gáz- és olajkitermelést Alaszka északi-sarki területein  – jelentette be David Bernhardt amerikai belügyminiszter hétfői videós sajtókonferenciáján. A szóban forgó térség 7,7 millió hektár nagyságú és természetvédelmi terület, amely védett vadvilágnak ad otthont. Karibuk, vagyis rénszarvasok, jegesmedvék és más védett állatok élnek e vidéken.

– A szövetségi tulajdonban lévő terület bérleti jogait a minisztérium az év végéig értékesíti – közölte a belügyminiszter, akinek bejelentését Mike Dunleavy, Alaszka republikánus kormányzója,  és számos párttársa is üdvözölte.

„Donald Trump elnök és David Bernhardt belügyminiszter látomása Alaszka bőséges erőforrásainak felelősségteljes fejlesztését, új munkahelyek megteremtését, a gazdasági növekedés elősegítését és felvirágzását eredményezi – fogalmazott a kormányzó.

Donald Trump amerikai elnök és Mike Dunleavy alaszkai kormányzó egy korábbi megbeszélésen

 Mint magyarázta, több ezernyi új munkahely is teremtődik majd, a bérleti jogokat megvásárlók a kitermelés megkezdése előtt kötelezően földtani vizsgálatot végeztetnek majd, s  a kormányzatot „nem politikai megfontolások” vezették a döntés meghozatalakor.

A Biológiai Sokszínűség Központja nevű környezetvédelmi csoport ügyvédje, Kristen Monsell szintén közleményt adott ki, amelyben a védett állat- és növényvilágra nézve veszélyesnek minősítette a gáz-és olajkitermelés megindítását.

Amerikai tudósok szerint megvan az esélye, hogy a mostani járványban hosszú évekre védetté váljon az emberi szervezet.