büntetőeljárások;Töröcskei István;Széchenyi Bank;Széchenyi hitelszövetkezet;

Töröcskei István 2013-ban még az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) vezetője is volt

- Egyik büntetőügyében már vádat emeltek Töröcskei István volt bankvezér ellen

Ez azonban még nem a Széchenyi Bank ügye, egy hitelszövetkezetről van szó, és az ügyészség szerint egy 500 milliós nagyságrendű károkozáról.

A Zala Megyei Főügyészség vádat emelt a mára felszámolás alatt álló Széchenyi István Hitelszövetkezet igazgatóságának és cenzúrabizottságának volt elnökei és tagjai ellen, köztük Töröcskei István jobboldali üzletember ellen – tudta meg a 24.hu.

Az ügyészség a portállal közölte, a vádirati tényállás lényege szerint az ügy nyolc érintett vádlottja 2012-ben és 2013-ban a hitelkihelyezésekkel kapcsolatban megszegte vagyonkezelői kötelezettségét és 500 millió forintot meghaladó vagyoni hátrányt okozott. A társaság pénzügyi beszámolói szerint ezekben az években Töröcskei volt a zalaegerszegi székhelyű hitelszövetkezet igazgatósági elnöke. 

A bankügyben Mészáros Lőrinc ügyvédje is érintett

Ez az ügy nincs összefüggésben a Széchenyi Banknál zajló eljárással, amelyben bűnszervezetben elkövetett hatmilliárd forintos károkozással gyanúsítják Töröcskeit és társait, és ami miatt  egy hónapja letartóztatta a rendőrség a korábbi bankvezért. A 2014-ben, csaknem egyszerre becsődölt hitelszövetkezet és bank ügye közt mindössze Töröcskei István személye az átfedés: ő mindkét ügyben érintett. Előbbiben vádlottként, utóbbiban gyanúsítottként. 

A hitelszövetkezet betéteseit egyébként az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA) kártalanította. Összesen 2705 károsultnak 8,9 milliárd forintot fizetett az OBA. 

Azt a Népszava írta meg még júniusban, hogy Töröcskeit visszahívták a magyar áramellátást biztosító, állami Mavir igazgatósági elnöki posztjáról.

Ugyanakkor a 24.hu arra is emlékeztetett, hogy a Széchenyi Bank hatmilliárdos ügye Mészáros Lőrinc ügyvédjét is elérte, Vörös József szintén gyanúsított lett.

Az alig 80 fős Gadácson nem hisznek abban a miniszterelnöki jóslatban, hogy pár éven belül olyan életszínvonalon élhetnek, mint Budapesten. A pici településen nemcsak orvosi rendelő, bolt, de még kocsma sincs. Gadács ezzel nincs egyedül, az országban 1124 nehéz helyzetben lévő, elnéptelenedő aprófalvat tartanak nyilván.