ítélet;Központi Nyomozó Főügyészség;Vizoviczki;Vizovicki-ügy;

Ítélethirdetés a Fővárosi Törvényszéken

- Kevésnek tartja az ügyészség a Vizoviczkire kirótt újabb hét év fegyházat

Fellebbezett a vádhatóság, hosszabb szabadságvesztéssel sújtanák a budapesti éjszaka bukott császárát.

További hét év fegyházat és mellé százmilliós bírságot kapott korrupciós ügyei miatt Vizoviczki László, A költségvetési csalásért már jogerősen elítélt vállalkozó tavaly az újabb vádpontokban is beismerte bűnösségét, mellette hét bűntársát is elítélte a Fővárosi Törvényszék katonai tanácsa– írta még a napokban a Népszava.

Vizoviczkire így már 14 év fegyházbüntetést mértek ki, a de a Központi Nyomozó FőÜgyészség ezzel sem elégedett: egy ügyészségi közleményből derül ki, hogy a vádhatóság fellebbezett,

és „ V. László vonatkozásában hosszabb tartamú szabadságvesztés büntetés és közügyektől eltiltás, egy vádlott esetében – a pénzbüntetés mellőzése miatt – pénzbüntetés kiszabása, míg a harmadik terhelt esetében súlyosabb pénzbüntetés kiszabása végett jelentett be jogorvoslatot.”

Öt vádlott esetében ugyanakkor a főügyészség is egyetértett a július 14-én meghozott ítélettel. 

Rendőrtiszt, tűzoltó, NAV-os a vádlottak padján

Mint arról korábban beszámoltunk, a nyolc éve húzódó Vizoviczki-perben a vállalkozó mellett összesen 21 személyt, köztük magas rangú rendőri vezetőket, pénzügyőr és tűzoltó tiszteket, önkormányzati tisztségviselőket vádolnak vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel, üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetéssel és más bűncselekményekkel. A bárok, éttermek és diszkók tucatjait futtató Vizoviczki és emberei ugyanis alaposan megfizették a hatósági személyeket azért, hogy bennfentes információkhoz, védelemhez és egyéb előnyökhöz jussanak.

 

Fejes Erik, az ügyben eljáró katonai ügyész a július 14-i ítélethozatal előtt a vád részleteire is kitért: volt olyan hivatalos személy, aki 100 ezer forintot, de olyan is, aki rendszeresen több millió forintot kapott közvetve Vizoviczki László érdekkörétől. Ezért zömmel olyan kéréseknek tettek eleget pénzért cserébe, az érdekkörhöz tartozó szórakozóhelyeken lehetőség szerint ne történjenek hatósági intézkedések, míg a konkurenciánál igen. 

Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védő tudomásul vette, így az jogerős.