A Tatabányai Járásbíróság ügydöntő határozatot hozott annak a férfinak az ügyében, aki szabadságvesztés végrehajtása alatt, a büntetés-végrehajtás rendjét kijátszva követett el csalásokat, ezzel pedig tíz sértettnek okozott kárt.
Az ügyészség közleményében az áll: a vádirat szerint a többszörös visszaeső férfi 2018. március 1. és október 10. között büntetés-végrehajtási intézetben töltötte büntetését. Eközben véletlenszerű hívásokat indítva, telefonon vette fel a kapcsolatot a sértettekkel, akiket azzal tévesztett meg, hogy magát egy távközlési cég munkatársának adta ki és azt állította, hogy a sértettek különböző pénzösszegeket nyertek, de nyereményük átvételét megelőzően szükséges, hogy egy meghatározott összeget utaljanak át a vádlott által megadott bankszámlaszámra, az átutalást követően pedig az összeget a nyereménnyel kiegészítve vissza fogják kapni.
A férfi tíz sértettnek okozott összesen 1 660 000 forintos kárt, miközben büntetését töltötte.
A legsúlyosabb esetben egy Debrecenben tartózkodó sértettet hívott fel telefonon. Ezen beszélgetés során is a távközlési cég munkatársaként mutatkozott be, és közölte a sértettel, hogy nyert, de nyereményét akkor fogja átutalni a távközlési cég, ha előbb átutal 75 ezer forintot az általa megadott bankszámlaszámra. A sértett összesen három alkalommal utalta át ezt az összeget, egy alkalommal pedig 150 ezer forintot, azaz összesen 375 ezer forintot. A pénzt a vádlott élettársa felvette a folyószámlájáról és saját megélhetésére fordította.
A Tatabányai Járásbíróság az ügyben 2020. július 20-án előkészítő ülést tartott, amelyen a vádlott beismerte a bűncselekmények elkövetését, és lemondott a tárgyaláshoz való jogáról. A bíróság az ügyészség indítványára a vádlottat 3 év fegyházbüntetésre és 3 év közügyektől eltiltásra, illetve 150 ezer forint vagyonelkobzásra ítélte, továbbá kötelezte arra, hogy kilenc sértettnek fizessen meg az okozott kárral egyező kártérítést. A bíróság megállapította, hogy a vádlott a szabadságvesztésből feltételes szabadságra nem bocsátható.
Az ítéletet az ügyész, a vádlott és védő tudomásul vette, így az jogerős.