Airbnb;Tiborcz István;ingatlanvásárlás;BDPST Zrt.;

- Tiborcz minivárosrészeket építene és szeretné távol tartani magát a közpénzektől

A „fejnehéz” szállodaüzlet után új piaci lehetőségek után néz Orbán Viktor veje, belvárosi lakások sorát vásárolnák fel.

Interjút adott a Portfoliónak Tiborcz István, a BDPST Zrt. folyamatban lévő projektjeivel kapcsolatban.  

A hosszú beszélgetésből megtudhattuk, hogy Tiborcz hosszú távú, legalább10-20 évre érvényes befektetői szándékkal fektetett és fektet a különböző turisztikai beruházásokba. Épp ezért a koronavírus-járvány negatív hatásait sem tekinti végzetesnek: a járványt súlyos vesztességként könyvelte el, de szerinte 2-3 éven belül megerősödve jöhetnek ki a krízisből.

A válság ugyanakkor új utak keresésére is késztette – derül ki az interjúból:  

Tiborcz a lapnak elmondta, hogy vállalkozásuk nyitott az Airbnb-szektor felé is – amit éppen a napokban fognak majd időzárhoz, évi 120 napos lakáskiadási limithez kötni.

„A következő időszakban egyébként jelentős mozgásokat várok az ilyen lakáspiacon, sok ingatlan kerülhet majd a piacra, ami jó lehetőség lesz a befektetők számára. Nem titok, hogy mi is gondolkodunk a beszálláson, belvárosi lakásoknak – akár egy professzionális lakásalapon keresztül történő – megvásárlásán. Az V., a VI., a VII., a VIII. kerületben továbbra is óriási a fantázia” -fejtegette a vállalkozó, aki a bécsi Ringgel példálózva azt is hozzátette, hogy „a műemlék jellegű, az építészeti örökség részét képező belvárosi ingatlanok felértékelődése a következő 10-20 évben evidencia”

De nem csak a belvárosi lakáspiac, hanem a rozsdaövezet, az elhagyott kültelki gyárépületek és környékük iránt is nyitott a BDPST Zrt.

A beszélgetésből kiderül, hogy Tiborcz nem csak egy-egy ingatlan megvásárlásában, hanem komplett minivárosrészek kiépítésében is gondolkodik. „Lakás, hotel, étterem, szolgáltatások – minden egy helyen, az emberek sétálnak, vagy akár biciklivel is járhatnak dolgozni, és ezáltal sokkal kevésbé terhelik a várost, a saját környezetüket. Ez egy sikeres, működő koncepció mindenütt a világon” – mondta az üzletember, bár arra a kérdésre kitérően válaszolt, hogy ő maga is szívesen lakna egy ilyen újjáépített mini városközpontban.

A felvetésre – reális-e a becslés, hogy a 100 leggazdagabb magyar közül a 32. -nek sorolták be az ezzel foglalkozó kiadványban – azt mondta, ő nem hisz a rangsorokban, neki ez nem számít. Tiborcz István a nemrég állami forrásokat elnyerő Appenin eladása kapcsán pedig azt hangsúlyozta, . nem szeretnék egy olyan cégben tulajdonos lenni, amely közpénzeket nyer.

„nem szeretnék egy olyan cégben tulajdonos lenni, amely közpénzeket nyer.”

A teljes interjút ide kattintva olvashatja el.

Egyre többet vásárolnak az emberek a korlátozások feloldásával, a ruhaboltok és a benzinkutak forgalma azonban még mindig jócskán mínuszban van.