Kövér László;Bayer Zsolt;médiatanács;Szabó Tímea;

- A Médiatanács szerint nem sért emberi méltóságot, ha a Bayer show-ban számmal jelölik a képviselőnőket

Nőket számszerűsített Kövér László, ez azonban belefér a médiatestület szerint.

A Médiatanács egy méltóságsértést feltételező bejelentés alapján megvizsgálta a Hír TV-n futó Bayer-show április 26-ai adását. 

A testület megállapította, hogy a Szabó Tímea képviselőt bíráló műsorvezetői szavak nem mutatnak túl a magánérdek-sérelmen, így a közösség sérelmét is megvalósító, az emberi méltóság intézményes védelmében való hatósági fellépés nem indokolt

- tudatta szerdán az MTI-vel a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága.

A testület megállapította továbbá, hogy a nőkről elhangzott vélemény nem a női nem vagy a női országgyűlési képviselők ellen irányult, emberi méltóságukat nem kérdőjelezte meg, őket alacsonyabb rendűként nem tüntette fel sem a bejelentésben kifogásolt mondatokban, sem a műsorszám egészében, így a testület nem indít eljárást.

Ócskák, ápoltak, 2-es számúak

Emlékeztetőként, Kövér László, az Országgyűlés elnöke az április 26-i Bayer show-ban így fogalmazott az ellenzéki politikusokról, számmal említve közöttük is a nőket.

„én szánalommal tekintek ezekre a képviselőkre, különösen azokra, akiknek a személyi száma 2-vel kezdődik” - utalt a női képviselőkre a házelnök - „ha olyan helyzetbe keverik magukat, mint Szabó Tímea legutóbb. Nincs annál elszomorítóbb, mint amikor egy gyűlölettől eltorzult női arcot lát az ember férfi létére”

Ugyanebben az interjúban Kövér ócskának nevezte az ellenzéket, ám hangsúlyozta, a karanténidőszakban még az is jó volt, hogy bemehetett a Házba „a sok ápolt közé.”  Mindezt egyébként arra válaszolva mondta el, hogy Bayer megkérdezte, hogy lehet ép lélekkel végigszenvedni egy Szabó Tímea-féle felszólalást.

Az adás miatt az ellenzék parlamenti és EP-képviselői április végén fordultak panasszal a Médiatanácshoz.

Kevés magyar zene szólt a Táska Rádióból

 A székesfehérvári Táska Rádió szolgáltatóját negyvenezer forintra bírságolta a tanács, amiért egy vizsgált februári adáshéten szerződéses vállalásaihoz képest kevesebb szöveget, magyar zenét és a helyi közélettel foglalkozó, a helyi mindennapi életet segítő műsort, valamint több ismétlést tett közzé. A szolgáltató ezen felül a törvényben előirt arányhoz képest kevesebb közszolgálati műsort sugárzott - írták.   

A Szent István Rádió - Tokaj egy márciusi adáshéten eltért állandó megnevezésétől, kevesebb magyar zenét és hírt, továbbá több ismétlést tett közzé szerződéses vállalásaihoz képest. A Médiatanács a szolgáltatónak a rendkívüli helyzetről írt indokló nyilatkozatát elfogadva méltányosan ítélte meg a helyzetet, a pénzbírságot mellőzte, de felszólította a rádió szolgáltatóját a jogszerű magatartásra, továbbá arra, hogy a jövőben tartózkodjon a jogsértésektől.   

Kitértek arra is, hogy a koronavírus-járvány miatt a televíziós hirdetési piac átalakulását 2020 májusában vizsgáló, a Médiatanács által elfogadott NMHH-tanulmány szerint 2019-cel összevetve továbbra is csökkenő tendencia mutatható ki, a márciust és áprilist elemző tanulmányokhoz hasonlóan.

Tavaly ellenzéki polgármester lett a középiskola korábbi irányítója, aki nem engedett a Fidesznek. A kormánypárt taktikát válthatott.