Tudomány;környezetszennyezés;világjárvány;erdőirtás;koronavírus;

- Kutatók megnevezték a fajt, ami egyedül tehet a világjárványról: az embert

Ha kiirtjuk az állatok élőhelyeit, egyre többször fogunk érintkezni velük. Ez pedig a koronavírusnál is veszélyesebb pandémiák kialakulásához vezet.

Sokkal pusztítóbb járványok követhetik a koronavírust, amennyiben nem számoljuk fel a probléma gyökerét, mondja az a három kutató, akik a valaha volt legszélesebb körben mérték fel a bolygó élővilágának állapotát 2019-ben. Josef Settele, Sandra Diaz és Eduardo Brondizio szerint a probléma gyökere pedig az élővilág és a természeti környezett kiterjedt pusztítása. Amennyiben ezt nem állítjuk meg, újabb pusztító járványok sorát szabadíthatjuk magunkra –idézi az állásfoglalást a Guardian, a brit lap cikkét pedig a 444.hu.

"Egyetlen faj felelős a Covid-19 világjárványért - a mienk. Napjaink világjárványai az emberi tevékenység közvetlen következményei. Elsősorban globális pénzügyi és gazdasági rendszerünkké, amely minden áron a gazdasági növekedést jutalmazza" – vélik a kutatók

Véleményük szerint az erdőpusztítás, a mezőgazdasági területek kontrollálatlan bővítése, az intenzív gazdálkodás, infrastruktúrafejlesztés, bányászat és a vadvilág kizsákmányolása tökéletes körülményeket teremtett a betegségek terjedéséhez. Ezek által ugyanis egyre több ember kerül kapcsolatba és konfliktusba az állatvilággal, amelyből az újonnan megjelenő betegségek hetven százaléka származik.

Előrejelzésük szerint a jövőben az ilyen járványok még gyakoribbá is válhatnak, és gyorsabban is terjedhetnek, több ember halálát és nagyobb gazdasági károkat okozva. Ezért azt ajánlják, hogy a válság enyhítésére szánt segélyeket a környezetvédelmi szabályok szigorítására és betartatására is használják.

Az alvásminőség javulásával az immunrendszer a koronavírussal szemben is ellenállóbbá válhat.