További segítséget remél a kormánytól a turisztikai ágazat számára Gerendai Károly, aki többek között a Budapest Park, a Costes éttermek és a Lupa strand befektetője, illetve a Sziget alapító-kistulajdonosa. Az ágazatnak jelenleg lényegében nincs bevétele. Ennél fogva nem jelent számára érdemi segítséget sem az idegenforgalmi adó felfüggesztése, sem a munkavállalók legalább felének foglalkoztatási ösztönzése. Az adóteher ideiglenes megszüntetése akkor jelent majd segítséget, ha a járványhelyzet lecsengésével megindulnak a bevételek. A bezárt helyeken pedig most lényegében senkit sem tudnak foglalkoztatni. A munkaadók terheinek csökkentése kétségkívül mérsékli kiadásaikat, de ez a válság elhúzódása esetén nem akadályozná meg a tömeges csődöket. Ez óriási károkat okozna a nemzetgazdaságnak, hisz a piaci helyzet javulása esetén e kezdeményezéseket újra kellene építeni - tette hozzá.
Vállalkozásai közül a Budapest Park áprilisra-májusra tervezett fellépőit igyekeznek egy augusztustól akár októberig tartó őszi szezonra igyekeznek átszervezni. A júniusiakkal szintén tárgyalnak, a júliusiakkal ugyanakkor egyelőre még várnak. A Lupa tavon április végével horgászat indul, ami az alacsony bevételek mellett jelentős kiadással sem jár. A strand május 15-re tervezett nyitása minden valószínűség szerint elmarad. Tekintve, hogy a kiszállítás topkategóriás, Michelin-csillagos étteremek esetén nem értelmezhető, a Costesek egyáltalán nem működnek. A teljes munkaidős alkalmazottaknak egyelőre biztosítanak csökkentett bért, de kérdés, mikor érkezik el a töréspont, amikor már ezt már nem képesek tovább állni. A Szigetről nincs közvetlen információja.
Mindazonáltal tény: a szervezőcég jegyezte Gourmet és Gyerek Sziget Fesztivál honlapján egyaránt az olvasható, hogy a májusra, illetve júniusra tervezett rendezvényeket későbbre halasztják. Nagy rendezvényeik, így a Volt, a Balaton Sound és a Sziget honlapján ugyanakkor változatlanul zajlik a - kedvezményes - jegyárusítás.