Most, hogy már biztos kormányzati kezekben van annak eldöntése, vajon mi a rémhír, méla nyugalommal vettük a humán minisztérium közleményét, mely úgy szól: „minden alapot nélkülöz az a közösségi médiában terjedő rémhír, miszerint a kormány meghosszabbította volna a tanévet. A rémhír terjesztőivel szemben a nyomozás megindítását kezdeményeztük. Nem módosul a tavaszi szünet időpontja sem, így a diákoknak és a tanároknak is lesz lehetőségük arra, hogy kicsit pihenjenek”.
Méla nyugalmunk annak is szól, hogy a szerencsétlen Facebook-szörfös rémálmok között várhatja, amíg a TEK rátöri az ajtót, aztán a bíróság kiszab rá mondjuk három évet, amivel még jól is jár. Mindezt csak azért, mert ki merte írni a közösségi oldalára, amit rebesgetni hallott, és amit mi nem is merünk idemásolni.
Ám ha már az EMMI jó dolgában ily törődéssel szemlézi a közösségi oldalakat, hadd zökkentsük ki egy pillanatra az ötlettel: nem kellene-e neki magának inkább olyan alantas elfoglaltságot találni, hogy mondjuk idejében közleményt ad ki a tanév rendjéről? Mert ha nem tudná, a vírus okozta rendkívüli helyzetben szülők tízezrei rágják a körmüket, mi a fenét fognak kezdeni karanténos csemetéikkel e derűs tavaszban, távolabbra már nem is tekintenek.
Nem mellesleg azt gondoljuk: a rémhírnek beállított találgatás megelőzésének egyetlen módja van: a tisztességes tájékoztatás. Amivel a nyomozást és a tárgyalást mellőzni lehetne, különösen, ha a bizonytalan érettségi megszervezésén megfeszítve dolgozó oktatási akciócsoport is jutna végre valamire. Ami pedig a pihenést illeti, az EMMI nem véletlenül humánus. Bár érdekelne bennünket, hogyan képzeli a tavaszi pihenést: a gyerekeket eddig legalább valamennyire lefoglalta otthon a digitális oktatás, de a szünet idején szünetmentesen fognak őrjöngeni a távmunkázó szülők békés családi körében.