Budapesten egyre több helyen vásárolhatók meg a Zalai borvidék népszerű borai. Ez a kevésbé ismert borvidékek közé tartozik, a Balaton nyugati medencéjétől a Kis-Balatonig terül el. Az oszmán-török hódoltság idején jelentek meg itt az első tőkék, akkor azonban még nem a bor alapanyagát vélték felfedezni bennük a muzulmán harcosok, hanem csak gyümölcsként termesztették.
A középkortól az újkorig a legnagyobb és legjelentősebb borvidékek közé tartozott, hiszen Zala vármegye magába foglalta a teljes Badacsonyi borvidéket, valamint a Balaton-felidék nagy részét. Akkoriban inkább a vörösbortermelés volt jellemző a vidékre. A XIX. század vége felé pusztító filoxérajárvány után kipusztult borszőlők helyére csemegeszőlőket ültettek.
Mi a titka a borvidéknek, ahol manapság már inkább a fehérszőlő a jellemző? A lankás táj és a sok folyó menti ártér kedvez a szőlőnek, kiegyensúlyozott az időjárás, nincsenek nagyobb fagyok és a kánikula is ritka. Mivel viszonylag sok a csapadék, az itteni borok savasabbak, karakteresebbek, egyedi illatuk van. A régiót változó talajösszetétel jellemzi. A családi borászatokat a Zalai borút fogja össze, amely 1999-es megalakulása óta várja a zalai gasztronómiai különlegességek és a zalai borok iránt érdeklődőket. A borút mentén régi pincéket, hegyi kápolnákat fedezhetünk fel, s persze számos bor közül válogathatunk. A vidéken az olaszrizling, a rizlingszilváni és a szürkebarát a legjellemzőbb fajta.
A borvidéken az egyik legismertebb a Bussay Pince. A családi pincészet Csörnyeföld település mellett, a Kövecs-hegyen található. Bussay László alapította 1989-ben. Nagy szerepe volt abban, hogy Zala megye felkerült Magyarország bortérképére. Halála után, 2014 óta két lánya vette át a pincészetet. Apjuk hagyatékát kívánják folytatni azzal a kitartással, amit egykor tőle láttak – mondják. Öt és fél hektáros saját telepítésű ültetvényükön egy tőkéből egy palack bor állítható elő. Nem a mennyiség a fontos számukra, hanem az, hogy minél jobb nedűt állítsanak elő. Boraik még a gyengébbnek számító évjáratokban is testesek. Arra törekednek, hogy boraik természetes úton, tölgyfahordóban fejlődjenek. Egyelőre nem gondolkodnak nagyobb termőterületben, jelenleg évente mintegy 25-30 ezer palack bort állítanak elő. Bussay Dóra szerit minden évjáratra jellemző volt valamilyen különleges jegy. Egyre több rendezvényt tartanak a régióban, amelynek révén mind többen felfedezhetik a régiót, ilyen például a „Bor.Zene.Zala” fesztivál, amelyet legutóbb tavaly szeptemberben tartottak.