labdarúgás;

- Futballbiznisz

Ma már senki sem tagadja, hogy a futball egy jövedelmező pénzügyi vállalkozás, ahol óriási szükség van a nézők pénzére, de egyre kevésbé veszik figyelembe a drukkerek érdekeit. Az a legjobb, ha a szurkoló megveszi a belépőt, a szezononként piacra kerülő új mezgarnitúrákat (a hazai még hasonlít a klub eredeti színeire, az idegenbeli gyakran rózsaszín vagy rikító sárga), a webáruházból vásárol klubcímeres bögrét, kulcstartót, rugdalózót, sótartót, ágyneműt, pólót, pulóvert, és hallgat. Illetve beszélhet, de nem hallgatnak rá. Ha nincs kint a stadionban, akkor kora délutántól késő estig nézzen meccseket a televízióban.

Nem számít a labdarúgók egészsége sem. Termékek lettek ők is, akik közül a legjobbaknak egész évben hetente kétszer kell csúcsteljesítményt nyújtani. Ha éppen nincs hétközi nemzetközi kupaforduló, akkor a válogatottban, a hazai kupasorozatban vagy hétközi bajnokin kötelező pályára lépniük. 

Nyáron volt két-három hét szünetük a páratlan években, amikor nem rendeznek világ- vagy Európa-bajnokságot. Most már ezt is elvették tőlük, 2021-től megszűnik ez is. Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) az Egyesült Államokban az eddig meghívásos alapon rendezett Bajnokok Kupájából az európai BL "kistestvérét" kívánja lebonyolítani, kötelezővé téve a legjobbak szereplését, mert erre vállalt garanciát a még nagyobb profit reményében. A nemzetközi szövetség (FIFA) klubvilágbajnokságot tervez jövőre Kínában. Az utóbbi esemény résztvevőinek a Bajnokok Ligájában kereshető összeg háromszorosát ígérik, igaz, még keresik a szponzorokat. 

A két esemény üti egymást, ez a FIFA és az UEFA meccse. Hogy melyik szervezet nyer, nem lehet tudni. A túlhajszoltság következtében fellépő maradandó egézségkárosodásokat nem lehet eurómilliókkal kompenzálni. A futballisták mindenképpen veszítenek.