Zöldzóna;óceán;maszk;környezetszennyezés;műanyagszemét;

- A koronavírus ellen használt maszkok is az óceánokban végzik

A maradványok az ázsiai tengerpartokra, onnan pedig az óceánokba kerülnek.

Arról, hogy a maszkok mennyire védenek a vírusoktól, megoszlanak a vélemények, az azonban biztos, hogy a koronavírus megjelenése óta világszerte a használatuk jelentős megnőtt. Mivel azonban műanyag elemeket is tartalmaznak, nehezen bomlanak le. 

Kína déli részén környezetvédők felfedezték, hogy a maszkok a hongkongi Lántau-sziget déli partját szennyezik. Az Óceán Ázsia környezetvédelmi szervezet alapítója a Facebookon tette közzé, hogy a műanyag zacskók és palackok mellett már műanyagokat is tartalmazó egészségügyi felszereléseket is találtak. Az önkéntesek által felmért területen 100 méteren belül 60 maszkot találtak, amelyekről annyit tudtak megállapítani, hogy a környező folyókon keresztül érkeztek. 

Veszélyt jelentenek az élővilágra

Ahogy a többi műanyagot, a tengeri élőlények a maszkok maradványait is élelemnek nézik és megeszik, ami rövid távon a pusztulásukhoz vezet. A környezetvédők ezért arra hívják fel a figyelmet, hogy a használt maszkokat mindig a megfelelő hulladékgyűjtőbe tegyük – írta a Hulladékvadász.

Nincs ilyen tervünk – mondta az egyetem a lehetséges költözést firtató kérdésünkre. Aztán jött Semjén Zsolt ajánlata, és minden megváltozott.