Tizenhárom percig állt a játék a Hoffenheim-Bayern München mérkőzésen a német labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában, ennyi ideig tartott, amíg sikerült rávenni a vendégszurkolók egy csoportját a hazai klub tulajdonosát, Dietmar Hoppot gyalázó transzparens levételére. A mérkőzésen - melyet 6-0-ra nyert a Bayern - kétszer kellett megszakítani a játékot a lelátói gyűlölködés miatt. A két csapat játékosai az utolsó negyed órában közösen tiltakoztak a rasszizmus és a gyűlöletkeltés ellen, ezért a kezdőkörben passzolgattak egymással, miközben a Bayern vezetői a Hoffenheim tulajdonosát átölelve demonstrálták, hogy a gyűlöletnek nincs helye a stadionokban. A szurkolók vastapssal fogadták a játékosok reakcióját.
"Két-háromszáz, az arcát eltakaró őrült tönkreteszi tízezrek szórakozását, ezt nem szabad hagynunk - mondta a lefújás után Karl-Heinz Rummenigge, a bajor klub ügyvezető elnöke. - A rendőrséggel közösen elemezzük a felvételeket, akiket sikerül beazonosítani, azok többet nem teszik be a lábukat a mérkőzéseinkre, erre személyesen vállalok garanciát. Dietmar Hopp sikeres és elismert üzletember, aki a saját bevételeiből felépített egy stadiont, összerakott egy futballklubot, több ezer embernek ad munkát, biztosítja a családok megélhetését. Nem tudom megérteni az ellene fordulókat."
A Köln-Schalke 04 (3-0) mérkőzésen a második félidő kezdődött pár perc késéssel, mert a hazai szektorban kifeszítettek egy Hoppot gyűlölő és fenyegető transzparenst. A Borussia Dortmund-Freiburg (1-0) találkozót is megállította kétszer a játékvezető, amikor a hazai szektorból elkezdtek a hoffenheimi tulajdonost gyalázó rigmusokat kiabálni. Itt azonban elég volt a műsorközlő figyelmeztetése, illetve a helyszínen tartózkodó nyolcvanezer drukker túlkiabálta a gyűlölködőket. Vasárnap az Union Berlin - Wolfsburg találkozón állt 10 percig a játék Hopp-ellenes transzparens miatt.
"A futball a szórakozásról és szórakoztatásról szól, ebbe nem fér bele a gyűlölködés - mondta Christian Streich, a Freiburg szakvezetője. - Mi nem akarunk ilyen légkörben futballozni. A gyűlölet ellen úgy tudunk hatékonyan tiltakozni, ha levonulunk a pályáról és nem játszunk tovább, legközelebb ezt tesszük majd."
A szövetség vizsgálatot indít a fordulóban történtek miatt, de Fritz Keller, a DFB elnöke a ZDF televíziónak adott interjúban azt mondta, sem a Hoffenheimnek, sem a Bayern Münchennek nem kell szankciótól tartania.
"A televízióban néztem a mérkőzést, le a kalappal a két klub játékosai és vezetői előtt, ahogy a lelátói gyűlöletre reagáltak - hangsúlyozta a sportvezető. - A hangosan gyűlölködők vannak kisebbségben, nem szabad hagyni, hogy elrontsák a többiek szórakozását. A normális többség egységes fellépéssel meg tud szabadulni ezektől a kaotikus alakoktól. A DFB három lépcsős intézkedési tervet készített a játékvezetők részére. Az első gyűlölködés alkalmával a műsorközlőnek kell felszólítania a nézőket ennek befejezésére, ha ez megismétlődik, akkor a csapatokat beküldik az öltözőbe, harmadik alkalommal pedig nem szabad folytatni a meccset. Bízom abban, hogy idáig nem jutunk el."