Az ultrák azt vállalták, hogy csak a mérkőzés előtt füstölnek, garantálják, hogy a füst nem száll be a pálya fölé. A hamburgi klub a szurkolói ígéret alapján engedélyt kapott a helyi rendőrségtől és a tűzoltóktól a pirotechnikai eszközök használatára. A tűzoltók készenlétben voltak az ultrák szektora előtt, de nem kellett beavatkozniuk. A hamburgi csapat vezetői szerint a kísérlet jól sikerült, az ellenőrzött pirózás működött, a drukkerek a találkozó alatt már nem gyújtottak görögtüzet, nem füstöltek.
A futballszurkolók viselkedését évtizedek óta tanulmányozó Günter A. Pilz nem ért egyet a hamburgi klub eljárásával.
„Egyrészt van egy hatályban lévő UEFA-rendelkezés, amely szigorúan megtiltja a pirotechnika használatát a stadionban, nagyon rossz az üzenete annak, ha egy futballklub megpróbál kijátszani egy ilyen rendelkezést – mondta a 75 éves szakember. – Akkor legyen ez a doppinggal is? Ha nem sikerül betiltani, akkor engedélyezzük? Ráadásul az utlrák most lehet, hogy elfogadták, csak a meccs előtt lehet pirózni, de hosszabb távon nem fogják ezzel beérni. Amíg az UEFA nem változtat a szigorú tiltáson, addig nem szabad a kluboknak sem külön engedélyeket kiadni.”
Pilz szerint környezetvédelmi szempontból is fontos a pirotechnikai eszközök száműzése a stadionból.
„A görögtüzek, füstbombák használata során rengeteg mérgező anyag kerül a levegőbe – emelte ki a szociológus. – A fiatal szurkolók között sokan vannak, akik nagyon környezettudatosan gondolkoznak. Talán ezzel az érvvel el lehet fogadtatni velük, hogy a pirotechnikai eszközök nemcsak nagyon veszélyesek, hanem a környezetben is kárt tesznek.”