tőzsde;Rogán Antal;4iG Nyrt;

4iG - illusztráció

- Rogán Antal egykori ügyvédje pánikszerűen adta el 4iG-részvényeit, mielőtt bezuhant volna az árfolyam

A Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szervezete hatósági bejelentést tesz bennfentes kereskedelem miatt.

A hvg360 cikke szerint a bennfentes kereskedelem azért merült fel, mert bár a 4iG csak december 10-én jelentette be, hogy mégsem vásárolja fel a Magyar Telekomtól a T-Systems Magyarországot, de a vállalat részvényei már 10 nappal korábban esni kezdtek. Pedig még december elején is sorra érkeztek a hírek a 4iG által megkapott milliárdos állami megbízásokról - szemlézte a cikket a 444.

Eszerint a 4iG papírjai november 28-án még 922 forintos árfolyamon zártak, de másnap már csak 860-on, majd december 10-én még azelőtt zuhanásba fogtak, hogy a cég tőzsdezárás után közölte volna, hogy elmarad a T-Systems felvásárlása. Végül a bejelentés másnapján 550 forintig szakadt be az árfolyam.

Dióslaki Gábor, a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szervezetének vezetője a 4iG-től kikért részvénykönyv alapján a hvg.hu-nak azt mondta, hogy a bejelentést megelőző napokban egyetlen viszonylag nagyobb, de 5 százalékosnál kisebb tulajdonos kezdett pánikszerűen eladni, a Monavis Holding. Még nem tudni, hogy a holding hozzájuthatott-e a bennfentes információkhoz, és visszaélt-e velük.

A Monavisnak az a Kertész Balázs a tulajdonosa, aki ügyvédként Rogán Antal gazdasági ügyeit intézte. A T-Systems felvásárlását a legfelsőbb politikai szinten kellett jóváhagyni, az üzlet lefújása is ott dőlhetett el - jegyzi meg a 444. Rogán Antal kancelláriaminiszter a Digitális Kormányzati Ügynökség felügyelője is.

Lassul a magyar gazdaság növekedése, ezért 2020-ban már kevésbé emelkednek a bérek, miközben az infláció viszonylag magas marad. Jöhet a 345 forintos euró.