Hoppál Péter;érzékenyítés;

Hoppál Péter

- Kit lökne vízbe malomkővel a nyakában Hoppál Péter?

A másik ember elfogadását tanító alapítványra bibliai idézettel támadt rá Hoppál Péter. A fideszes képviselő valójában semmit se tud az általa nem kívánatosnak minősített a szervezetről.

A pécsi Emberség Erejével Alapítvány évek óta járja az iskolákat az emberi jogokra tanító kurzusaival. A civil szervezet hétfőtől szerdáig olyan bemutatókat tart, amin az érdeklődők megismerhetik az alapítvány tevékenységét, és ez alapján az iskolák előadásokat rendelhetnek a szervezettől. Az alapítvány szituációs és műveltségi játékokkal színesített előadásokat tart például az emberi jogokért folytatott harc történetéről, a párkapcsolatokról, a gyerekjogokról, és azokról az emberekről, akik származásuk, nemük, nemi identitásuk miatt hátrányt kell elszenvedjenek. Így foglalkozik az alapítvány azzal is, hogy milyen hátrányos megkülönböztetés éri a melegeket.

A másik ember elfogadására nevelő úgynevezett érzékenyítő program „kiverte a biztosítékot” Hoppál Péternél. Pécs kormánypárti képviselője hétfőn a következő bejegyzést tette Facebook-oldalán:

„Hol vannak ilyenkor a GYERMEKEK JOGAI? A Soros-alapítványok pénzeit továbbosztó pécsi alapítvány "érzékenyítő" gyermekprogramja ma indul. Joga van-e az iskolának/szülőnek az ilyen nyilvánvaló befolyásolás ellen védeni a gyermeket? Az európai kultúra alapját jelentő Biblia 2000 éve így tanít erről: "Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsik közül, akik hisznek bennem, jobb volna annak, ha malomkövet kötnének a nyakára és a tenger mélyébe vetnék. Jaj a világnak a botrányok miatt!” /Máté 18:6-7/

Megkérdeztük Hoppál Pétert, hogy miképp kell értelmezzük szavait, kit kellene malomkővel a nyakába tengerbe lökni? A 47 esztendős, pedagógus végzettségű politikus azt válaszolta, hogy ő nem ítélkezik, csak idézte a szentírást, és aszerint azokéba, akik megbotránkoztatják a gyerekeket. Hoppál úgy véli, az alapítvány Európa kétezer éves zsidó-keresztény morálját akarja felrúgni. Megjegyeztem, hogy az alapítvány nem erre készül, hanem arra, hogy megtanítsa a gyerekeket a jogaikra és a tőlük különböző emberek elfogadására. A szervezet tevékenységének töredékrésze az, hogy a melegek sorsára is ráirányítja a figyelmet. Hoppál ezt kétségbe vonta, szerinte a melegek iránti érzékenyítés az alapítvány hangsúlyos feladata, ezt azonban ügyesen becsomagolják más, jogvédő témákba. Hoppál egyébként mindezt arra építette, hogy a kormány közeli kezekben lévő megyei napilapban olvasott az alapítvány programjáról, és abban a melegek iránti érzékenyítés kapott kiemelést.

Hoppál Péter hívei a neten felháborodott kommenteket írtak a politikus írásának hatására és kemény fellépést sürgettek az alapítvány és a hasonló körök ellen. Hoppál elismerte, hogy sok kommentet ki is kellett gyomlálni, mert annyira durván fogalmaztak a beküldők. A megmaradt véleményekből egyértelmű, hogy a kommentelőknek sincs fogalma az alapítvány tevékenységéről, így a tájékozatlan Hoppál a tájékozatlan és előítéletes követők dühét táplálta.

Nyirati András, az alapítvány vezetője - megkeresésükre - elmondta, hogy a meghirdetett előadásokat már előre lefoglalták a pécsi iskolák tanárai és gyermekei, így valamennyi előadás telt házzal ment. Kedd délutánig a foglalkozásokat nem zavarták meg Hoppál hívei.

A fideszes honatya egyébként nem először reagál hasonlóan az Emberség Alapítvány munkájára. Hoppál 2017 decemberében elsőként küzdött azért, hogy a szervezetet – mivel azt Soros alapítványa támogatja - Pécs városa nyilvánítsa nem kívánatos szervezetnek. Hoppál azért akarta ezt, mert szerinte az alapítvány migránsok betelepítését tervezi segíteni. Mindeközben elismerte, hogy ezt a feltevést tényekkel nem tudja bizonyítani. Ezt követően az akkor még fideszes irányítású pécsi közgyűlés olyan ajánlásról hozott határozatot, hogy a pécsiek ne adjanak bérbe irodát az alapítványnak, aminek hatására az addigi bérbeadó ki is rakta épületéből a szervezetet. A határozatot az októberi választás után ellenzéki vezetésűvé vált közgyűlés visszavonta. Ez ellen immár nem tiltakoztak a fideszes képviselők sem.

Hoppál véleménye viszont - a jelek szerint - nem változott, ő továbbra ellenségként tekint az alapítványra.

A főpolgármester arra kéri az államfőt, ne írja alá a nincstelen betegeket gyakorlatilag halálra ítélő törvényt.