"Ha a Színművészeti Egyetemen is az történt, amit a sajtóban olvastam - bár az ártatlanság vélelme mindenkit megillet -, ha bárki az egyetem vezetéséből tudott valamit, de eltitkolta, akkor az a minimum, hogy lemond" - nyilatkozta Palkovics László az atv.hu kérdésére Gothár Péter szexuális zaklatási ügye kapcsán.
Szerdán hallgatja meg a Színház- és Filmművészeti Egyetem etikai bizottsága Gothár Pétert, aki két hete elismerte, hogy szexuálisan zaklatta a Katona József Színház egyik színésznőjét. Az ITM is delegál szakértőt az etikai vizsgálathoz. Az SZFE külső megfigyelőt is kért a vizsgálathoz az EMMI-től, illetve a Magyar Művészeti Akadémiától is. A szexuális zaklatást elkövető rendező - az egyetem etikai tanácsának az ajánlását tiszteletben tartva - már felfüggesztette oktatói tevékenységét az SZFE-n.
Azt, hogy a Gothár-ügyet is a kulturkampf szolgálatába állítja a kormánypárt, már több nyilatkozat is előre vetítette. Korábban Pósán László, az Országgyűlés kulturális bizottságának elnöke beszélt arról, hogy vezetőváltásra van szükség a Katona József Színházban és a Színház és Filmművészeti Egyetemen is. Pósán azt mondta, hogy egyetért Halász János fideszes frakció-szóvivővel: munkajogi, vagy akár büntetőjogi vonzata is lehet a történteknek.
Halász pénteken vette elő a Színház- és Filmművészeti Egyetemet Gothár Péter szexuális zaklatásának ügyében. Titkolózással vádolta meg az SZFE-t, miközben két állami intézmény megfigyelője is ott ül az esetet vizsgáló egyetemi bizottságban.