- többek között ez is szerepel abban a rendőrségi határozatban, amit a 444 szerzett meg, és ami arról szól, hogy a BRFK Korrupciós és Gazdaságvédelmi Főosztálya szerint miért nem korrupció hetvenhétszeres áron havat takaríttatni egy olyan céggel, ami nem is takarít havat. Az Emmi Türr István Képző és Kutató Intézet nevű, felnőttképzéssel foglalkozó háttérintézménye 25 millió forintért takaríttatta saját udvarait, amelyek összterülete nagyjából egy focipálya méretével egyezik meg.
Csak egy rávezető példa a cikkből: Pécs városának éves hó- és síkosságmentesítése 60 millió forintba kerül. A korrupciós rendőrségnél azonban ez nem jelent semmit, vagy éppen ellenkezőleg, túlságosan sokat is jelent, mert egy alsós általános iskolás szintjének megfelelő számítást sem voltak képesek elvégezni, nyilvánvalóan azért, hogy ne kelljen kimondaniuk:
Ehelyett olyan csodálatos, a kriminalisztika történelme során eddig minden bizonnyal ismeretlen logikai okfejtésbe kezdtek, amit földi halandó nyilvánvalóan nem érthet meg. Már cikkünk kezdő mondata is külön misét érne, hiszen ezek szerint
Ami természetesen ebben az ügyben felmentő körülményként értelmezendő.
Mivel az összes körülmény világos és dokumentumokkal bizonyított, a nyomozás lényegében egy téma körül forgott: hogy feltűnően túlárazottak voltak-e a megbízási szerződések. A magyar korrupcióellenes rendőrök faarccal leadott válasza erre négy évnyi nyomozás után az volt, hogy ezt ők nem tudják megállapítani.
Pedig tisztán és világosan leírták, hogy
Ezt azonban a logikai 22-es csapda tótumfaktumával fejelték meg, ugyanis szerintük a hó- és síkosságmentesítésre fordított költségek nem határozhatók meg egzakt módon. Vagyis először megállapították, hogy az ár magasabb, a következő mondatban pedig közölték, hogy azt, hogy az ár magasabb, nem lehet megállapítani egzakt módon.
De arra is hivatkozott a rendőrség, hogy az Emmi belső vizsgálata nem tárt fel semmi különöset.
A 444-en így zárja cikkét Szily László: