Azt állította Orbán Viktor miniszterelnök (az Idősek Tanácsa ülésén), hogy „szerencsére a kreatív stábja a kormánynak megtalálta a jogi módját annak, hogy Erzsébet-utalvány nélkül is lehessen pénzügyi segítséget eljuttatni Önökhöz. Erre találták ki a rezsiutalvány konstrukcióját.”
Ezzel szemben a tény, hogy a pénzügyi segítséghez nem kellett volna semmilyen kreatív stáb: elég lett volna a bankszámlára átutalni, vagy a postásokkal kiküldeni. Még kevesebbe is került volna. De mint tudjuk, a kreativitás nem olcsó mulatság.
Azt állította Deutsch Tamás, a Fidesz veterán európai parlamenti képviselője (Facebook oldalán), hogy „onnan lehet megismerni a lángész liberális közgazdászokat, hogy először is 93 ezer négyzetkilométeren világhírűek (a határ másik oldalán élő ember nem ismeri őket), (…) és ha nem MSZP-SZDSZ kormány van hatalmon, akkor minden hónapban megjósolják a gazdasági összeomlást, miközben időről-időre egyre jobb a gazdaság teljesítménye.”
Ezzel szemben a tény az, hogy a liberális közgazdászok nem jósolnak gazdasági összeomlást, csupán lassulást és az egyensúly romlását, amit egyébként a kormány emberei sem tagadnak. Deutsch kommentárja azzal kapcsolatban jelent meg, hogy elolvasta a HVG-ben Surányi Györgynek, a Magyar Nemzeti Bank volt elnökének a cikkét arról, hogy nem volna szabad hagyni a forint további gyengülését. Deutsch euróban folyósított fizetésének persze ez nem árt, sőt, de talán a magyar gazdaságnak igen. Surányit meg speciel nemcsak 93 ezer négyzetkilométeren ismerik, hiszen egy nemzetközi banknak is volt a vezetője, és a kilencvenes évek közepén Közép- és Kelet-Európa legjobb jegybankárának minősítették. De legalább Matolcsynak van hova felzárkóznia.
Azt is állította Deutsch (Brüsszelben magyar újságíróknak), hogy Karácsony Gergely főpolgármester-jelölt azért lobbizott Brüsszelben, hogy az uniós fejlesztési forrásokból minél kevesebb jusson Magyarországnak, és azokról ne nálunk, hanem Brüsszelben szülessen döntés bevándorláspárti szempontok alapján.
Ezzel szemben a tény az, hogy Karácsony az önkormányzatok közvetlen uniós támogatásának lehetőségeit szorgalmazza, márpedig a magyar önkormányzatok is Magyarországhoz tartoznak, nemcsak a Várban ülő Orbán Viktor és kormánya. Bevándorláspárti szempontok pedig nincsenek és nem is lehetnek, mert egyetlen önkormányzat sem dönthet bevándorlók befogadásáról. Ez a magyar állam jogköre. Ha Deutsch aggódik, Orbánnak üzenjen Facebookon.
Azt állította Szijjártó Péter külügyminiszter (londoni tárgyalásai után), hogy a brit befektetők elégedettek a magyarországi befektetési környezettel, és értékelik, hogy nálunk Európa legalacsonyabb adóit kell fizetni.
Ezzel szemben a tény az, hogy a társasági adó ugyan valóban nagyon alacsony, az áfa viszont a legmagasabb Európában, az úgynevezett adóék pedig (amely azt mutatja, hogy a teljes munkaerőköltségnek mekkora részét teszik ki az adók és a járulékok) az ötödik legnagyobb. A brit befektetők ezt persze biztos tudják, csak úgy látszik, Szijjártó nem.