Idén év végén lejár a mandátuma Uli Hoenessnek, a Bayern München elnökének. A klub korábbi játékosa súlyos térdsérülése miatt 1979-ben vonult vissza, és a Bundesliga legfiatalabb menedzsereként kezdett el dolgozni Németország legnagyobb és legsikeresebb klubjánál. Hoeness 2009-ig menedzsere, utána elnöke volt a Bayernnek, amely ebben az időszakban kétszer nyert Bajnokok Ligáját, húszszor lett bajnok és tizenegy alkalommal hódította el a Német Kupát.
"Hosszú folyamat előzte meg ezt az elhatározást - mondta a 67 éves Hoeness azon a sajtótájékoztatón, melyen a nyilvánosság előtt bejelentette döntését. - Az eszemmel viszonylag hamar tudtam, hogy ezzel teszem a legjobbat a klubnak és magamnak is. Bármennyire is nehéz, be kellett látnom, én sem leszek fiatalabb. Láttunk rengeteg politikai és sportvezetőt, akiket elüldöztek, megbuktattak, elkullogtak a hátsó kijáraton vagy bukott, megbélyegzett emberként kellett menekülniük. El akartam ezt kerülni. Úgy gondolom, én egyenes derékkal, a főbejáraton távozom és bárkinek, bármikor a szemébe tudok nézni." Hoeness utódja előreláthatólag az Adidas korábbi vezérigazgatója, Herbert Hainer lesz, aki eddig a távozó klubelnök helyettese volt az egyesületnél.
Hoeness lemond a felügyelőbizottság vezetéséről is, viszont 2023-ig még megőrzi tagságát a testületben.
Magyarország ellen debütáltAz Ulm csapatában kezdett el játszani, ahonnan tizennyolc éves korában a legendás edző, Udo Lattek hívta át a Bayern Münchenhez. Már az első szezonban harmincegy bajnokin lépett pályára és hat gólt szerzett. Az 1974-es BEK-döntő volt pályafutása legsikeresebb klubmérkőzése, két góllal járult hozzá az Atlético Madrid elleni 4-0-ás sikerhez.
Hoeness 1972. március 29-én egy Magyarország elleni barátságos mérkőzésen mutatkozott be a válogatottban, melyet az NSZK 2-0-ra megnyert. Tagja volt az ugyanebben az évben Európa-bajnok csapatnak, két évvel később világbajnok lett, összesen 35 meccsen lépett pályára a Nationalelfben.
Nem őt akarták menedzsernekA Bayern München eredetileg nem Uli Hoenesst szerette volna felkérni a menedzseri poszt betöltésére. Willi Hoffmann klubelnök 1979-ben Rudi Assauert szerette volna felkérni erre a pozícióra. Assauer akkoriban a Werder Bremennél dolgozott, 34 évesen ő volt a Bundesliga legfiatalabb menedzsere. A müncheniek úgy gondolták, egy ambíciózus, tapasztalattal rendelkező szakemberre bízzák a feladatot. Assauer gondolkodási időt kért, majd elutasította a felkérést azzal az indoklással, hogy nincs még elég tapasztalata ennek a feladatnak az ellátására. Később Assauer a Schalke 04-nél ért el óriási sikereket, az ő regnálása idején a gelsenkircheniek 1997-ben megnyerték az UEFA Kupát. Hoeness kinevezése kockázatos lépésnek tűnt, rengeteg kritika érte ezért Hoffmannt, elsősorban klubon belül, de végül kiváló döntésnek bizonyult.
Börtönbüntetés adócsalás miattUli Hoeness 2014. június és 2016 február között börtönbüntetését töltötte adócsalás miatt. A vezető a svájci bankszámláin tartott pénze után nem fizetett adót, amivel megsértette a német törvényeket. Amikor az adóhatóság elkezdett vizsgálódni, Hoeness önfeljelentést tett, bízva az enyhébb büntetésben, és bevallotta 3,5 millió euró adó befizetésének elmulasztását. A nyomozás során azonban kiderült, hogy több mint 28 millió euróval tartozott a német államnak. Ezért a bíróság három és fél év letöltendő szabadságvesztésre ítélte, Hoeness és ügyvédjei enyhítésért és felfüggesztésért fellebbeztek, ám az összeg nagysága miatt beadványaikat a bíróság elutasította. Mivel Hoenessre a büntetése alatt nem volt panasz, egy év elteltével a bíróság elfogadta az időtartam csökkentésére benyújtott keresetet. A német politikai vezetők üdvözölték a sportvezető elítélését, mert szerintük ennek óriási morális jelentősége volt, azt üzente a társadalomnak, hogy a törvény mindenkire egyformán vonatkozik. A börtönben töltött évei alatt elveszítette elnöki pozícióját a Bayern Münchennél, szabadulása után azonban az egyesület közgyűlésén közfelkiáltással választották meg ismét első számú irányítónak.