Bioritmus;gasztronómia;

- Magyar praliné lett a világ legjobb bonbonja

Egy szigetszentmiklósi kézműves csokoládé manufaktúrában készült praliné nyerte el a gasztronómiai Oscar-díjként számon tartott Great Taste Awards három aranycsillagát.

A pirosgyümölcs-ibolya-pisztácia kombináció, amelyet Zala Judit csokoládémester egy gyümölcsös ízvilágú, venezuelai étcsokoládéburokba álmodott meg nyerte a gasztronómiai Oscar-díjként számon tartott Great Taste Awards 2019-en három aranycsillagát.

“Az elmúlt öt évben, három különféle világversenyről összesen 23 díjjal tértünk haza, de eddig még nem sikerült a dobogó felső fokára állni. Nagyon büszkék vagyunk és boldogok, különösképpen azért, mert egy olyan ízkombinációval sikerült a világelsőséget elérni, ami nemcsak személyes kedvencem, de vásárlóink legnagyobb favoritja is”– mondta a chocolatier.

A bírálók szerint a bonbon “csodaszépen díszített, fénylő üveggolyó… leheletvékony étcsokoládé burokban a piros gyümölcsök harmóniáját egy igazán tökéletes fényűző színű és állagú zselébe rejtették, amelynek egy bársonyos, ibolyás lecsengése után máris ott a tökéletes minőségű, krémes, meleg, diós, fás pisztácia töltelék. Mindezt nagyon szépen kiegyensúlyozza a kiváló minőségű, tökéletesen vékony étcsokoládé burok, amely egyáltalán nem kesernyés.”

A családi vállalkozásban működő kézműves csokoládékészítők világelsővé vált bonbonja mellett a Citrusos-karamell nevű kreációjuk is díjat nyert.

“Világviszonylatban és Magyarországon is nagyon magasra tették a lécet a csokoládékészítők, ezért különösen büszkék vagyunk arra, hogy már hivatalosan is a világ csokoládékészítőinek élvonalába tartozunk. Az idei versenyre nevezett bonbonjaink mind vadonatúj kreációk, mind ízvilágukban, mind pedig megjelenésükben követik a nemzetközi trendet”– mondta Zala Viktor, a Sweetic Csokoládé Manufaktúra ügyvezető igazgatója.

A Great Taste 1994 óta a minőségi ételek és italok legrangosabb, legnagyobb és legelismertebb megmérettetése. A szakmai zsűri 400 független gasztronómiai szakértőből: gasztrokritikusokból, Michelin csillaggal kitüntetett szakácsokból, patinás áruházak beszerzési igazgatóiból áll. A bírák mintegy 12 772 termékmintát kóstoltak meg február-július között, amely több mint ezer órát vett igénybe. Az értékelés a tárgyilagosság érdekében „vakkóstolással" történt: a csomagolás nélküli termékek ízösszetételét, a termékben fellelhető ízjegyek harmóniáját, az élelmiszer küllemét vizsgálták.

Kényes állapotban van a 3000 éves szarkofág, az 1922-es felfedezése óta nem újították fel.