Hiába stagnált a ledolgozott munkaórák száma Magyarországon tavaly (2018-ban egy magyar alkalmazott 1741 munkaórát dolgozott, csakúgy, mint 2017-ben ), az OECD rangsorában kedvezőtlenebb helyre csúszott az ország. Míg 2017-ben még a középmezőnyben szerepeltünk, és a 17. legtöbb munkával töltött idő volt ez a mennyiség, addig tavaly már a 14. helyen végeztünk – írja az mfor.
A legtöbbet egyébként továbbra is Mexikóban, Costa Ricán és Koreában dolgoznak az alkalmazottak, sorrendben 2148, 2121 és 2005 órát évente, ugyanakkor mindhárom ország esetében az előző évhez képest csökkenés mutatkozott. A rangsor másik végén sem volt helycsere előző évhez képest:
– 1363, 1392 és 1416 órát.
Az OECD által közölt adatok arra is alkalmasak, hogy megvizsgáljuk a ledolgozott munkaórák és az átlagos nettó bérek kapcsolatát. Az Eurostat jóvoltából már rendelkezésre áll az átlagos nettó fizetésekre vonatkozó tavalyi statisztika.
A ledolgozott munkaórákat tekintve elmondható, hogy a magyarok nagyjából annyit töltöttek a munkahelyükön tavaly, mint az észtek (1748 órát), a fizetések között viszont jóval nagyobb differencia mutatkozik.
Európai viszonylatban egyébként a magyarok a hatodik helyen állnak abból a szempontból, hogy ki dolgozik a legtöbbet (a görögök, a lengyelek, a csehek az írek és az észtek dolgoznak csak többet nálunk).
Amennyiben a béreket elosztjuk a ledolgozott munkaórával, így eredményként kapva egy átlagos órabért: